Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta

Lotnisko Helsinki Vantaa to największe helsińskie lotnisko i najważniejszy port lotniczy Finlandii. Obsługuje rocznie około 15 mln pasażerów i ponad 95 tysięcy samolotów.

Lotnisko Helsinki Vantaa formlanie składa się z dwóch terminali, ale w praktyce lotnisko podzielone jest na strefy Schengen i non Schengen. Służy jako krajowy i międzynarodowy hub dla narodowego przewoźnika Finnair, ale także jest główną bazą dla linii Blue 1 i taniego przewoźnika Norwegian Air Shuttle.

Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta pociągiem

Taksówką lub też autobusem linii 61 można dojechać do stacji kolejowej Tikkurila, skąd pociągiem można udać się w dalszą drogę w kierunku Tampere, Lahi a nawet Moskwy i Petersburga.

Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta autobusem

Przystanki autobusowe znajdują się na zewnątrz obu terminali, autobus Finnair oferuje przejazdy z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta między 05:45 a 01:10, czas podrózy 25-35 minut, koszt 4,90 euro. Pasażerowie mogą zdecydować się także na lokalne linie autobusowe, które łączą z lotniska Helsinki Vantaa nie tylko z centrum miasta ale także z pobliskimi miejscowościami Myyrmaki, Tikkurila, Korso, Espoo. Czas trwania podróży w zalezności od kierunku od 35-50 minut, koszt przejazdu 3,40 euro.

Helsinki

Lokalizacja lotniska