Jak dojechać z lotniska Orly w Paryżu do centrum

Lotnisko Orly znajduje się około 13 kilometrów od Paryża i jest to drugie co do wielkości francuskie lotnisko, obsługujące największą liczbę przelotów krajowych, ale również proponuje połączenia do Afryki, na Bliski Wschód i Karaiby. Każdego roku ponad 25 mln pasażerów korzysta z jego usług. Lotnisko Orly posiada 2 terminale: zachodni (Ouest) i południowy (Sud).

Terminal zachodni (Ouest) Lotniska Orly stanowią 4 hale, z których hala 2 odnowiona w 2006 roku stanowi hub dla lotów krajowych Air France.Pozostałe hale służą do obsługi pasażerów podróżujących także z innymi liniami lotniczymi po Europie, na Karaiby i Bliski Wschód.

Jak dojechać z lotniska Orly do Paryża pociągiem

Pasażerowie udający się do Paryża mogą skorzystać ze specjalnej linii „Orlyval” , która łaczy lotnisko Orly ze stacją kolejki Antony linii RER B. Przejazd trwa około 8 minut, a kolejka kursuje co 7-10 minut, koszt przejazdu 8,40 euro. Ze stacji Antony do Paryża należy wsiąść w pociąg w kierunku „Mitry-Claye” lub „Aéroports Charles de Gaulle”, czas podróży około 25 minut. Pasażerowie mogą również wybrać połączenie autobusem lotniskowym do stacji kolejowej Pont de Rungis linii RER C (10 minut), skąd pociągami GOTA lub NORA w kierunku „Pontoise” lub „Montigny Beauchamp” można dotrzeć do Paryża (25 minut).

Jak dojechać z lotniska Orly do Paryża autobusem

Lotnisko Orly oferuje specjalne połączenie autobusowe linią Orlybus łączącą lotnisko ze stacją Denfert-Rochereau w Paryżu. Czas podróży to około 20-30 minut w zależności od korków, cena biletu 7,20 euro. Do dyspozycji podróżnych są także autobusy miejskie, linia 183 łącząca lotnisko Orly z przystankiem Porte de Choiny (50 minut, koszt biletu 1,90 euro), linia 285 do stacji metra „Louis Aragon” w Villejuif (15 minut, koszt biletu 1,90 euro).

 

Paryż

Lokalizacja lotniska