Jak dojechać z lotniska Male International Airport na Malediwach

Ibrahim Nasir International Airport (IATA: MLE), znane również jako Hulhulé Airport i Male International, to największe lotniskow archipelagu Malediwów – zlokalizowane jest na wyspie Hulhulle, w północnej części Atolu Male, w pobliżu stolicy Male City.

Obsługuje loty międzynarodowe, lądują tu głównie linie takie jak Oatar Airways, Sri Lankan, Emirates, China Eastern, Turkish Airlines, Etihad Airways, Malaysia oraz samoloty Maldivian obsługujące ruch pomiędzy wyspami. Lotnisko na Malediwach jest położone na oceanie Indyjskim w odległości około 500km od Sri Lanki i wybrzeża Indii. Różnica czasu pomiędzy Polską a Male to +5h. Malediwy to wyspy koralowe pogrupowane w atole, co czyni Male International Airport jednym z najbardziej spektakularnie położonych na świecie.

Lotnisko Male International zostało otwarte w 1966 roku, ostatnią renowację przechodziło w roku 1981, aktualnie trwają prace nad przygotowaniem go do międzynarodowych standardów – termin zakończenia wstępnie określono na 2014 rok. W 2011 roku obiekt został przemianowany na Ibrahim Nasir International Airport na cześć drugiego prezydenta Malediwów, który był inicjatorem idei zbudowania międzynarodowego lotniska. Male International posiada jeden terminal z którego korzystają samoloty rejsowe i charterowe. Lotnisko położone jest na wysokości 2 metrów nad poziomem morza, posiada jedną drogę startową o długości 3200 metrów wyznaczony w kierunkach 18/36.

Z lotniska Male International można dostać się bezpośrednio na większość okolicznych wysp korzystając z samolotów wodnych, promów czy szybkich motorówek. Lokalne łódki są najpopularniejszym środkiem transportu, szybkie motorówki są dostępne również na trasie do stolicy Male City. Proszę mieć na uwadze, że lotnisko Male International położone jest na wyspie w odległości około 1 km od stolicy. Szybkie motorówki są również wykorzystywane podczas wycieczek na atole, również dowożą gości do konkretnych ośrodków na ich zlecenie.

Podróż na Malediwy sama w sobie jest już ekscytująca, dostępna jest flota samolotów wodnych, które oferując niezapomniane widoki i przeżycia dowożą pasażerów do konkretnych resortów. Lotnisko Ibrahim Nasir International jest bazą dla największej floty samolotów wodnych na świecie. Dostępne są taksówki wodne Trans Maldivian lub Maldivian Air, z których możecie Państwo skorzystać podczas podróży do swojej finalnej destylacji.

Dostępne są promy kursujące pomiędzy Male City a lotniskiem Male International. W zależności od pory dnia kursują co 10 – 30 minut. Promy kursują niezależnie od liczby pasażerów.

Malediwy

Lokalizacja lotniska