Jak dojechać z lotniska Kloten w Zurychu do centrum Zurychu

Lotnisko Kolten w Zurychu to największy port lotniczy Szwajcarii. Obsługuje rocznie prawie 23 milionów pasażerów, położone jest około 13 kilometrów na północ od miasta.

Lotnisko Kloten w Zurychu jest głównym hubem szwajcarskich linii lotniczych SWISS INTERNATIONAL AIRLINES, posiada dwa terminale. Obecnie trwają pracę nad modernizacją terminala 2, które mają się zakończyć pod koniec 2015 roku, kiedy to zostanie oddane do użytku 16 nowych stanowisk odpraw z większymi poczekalniami dla wygody pasażerów. Zmodernizowanie zostanie także klimatyzacja, system wentylacji i ogrzewania. Zewnętrzny wygląd terminal 2 ma być całkowicie odnowiony, a także zostanie wybudowany nowy dach. Pomiędzy terminalami kursuje podziemna kolejka Skymetro, umożliwiająca przemieszczanie się w obrębie lotniska Kloten w Zurychu.

Jak dojechać z lotniska Kloten do Zurychu pociagiem

Najpopularniejszą formą dotarcia z lotniska Kloten do centrum Zurychu jest przejazd szwajcarskimi liniami kolejowymi. Stacja kolejowa znajduje się bezpośrednio pod terminalem, bilety na pociąg można zakupić w maszynach znajdujących się w halach 1 i 2 lub zaraz przy wejściu na stację. Czas podróży do centrum miasta, stacja Zürich HB, zajmuje około 12 minut, koszt przejazdu w klasie 2 CHF 6.60.

Jak dojechać z lotniska Kloten do Zurychu tramwajem

Z lotniska Kloten do centrum Zurychu można dotrzeć także tramwajem, linia 10 (kolor różowy) pozwala dotrzeć do stacji Zurich HB w ciągu około 37 minut, ale daje możliwość podziwiania panoramy miasta. Cena biletu jest taka sama jak połączenia pociągiem – CHF6.60.

Zurych

Lokalizacja lotniska