Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta

Lotnisko Helsinki Vantaa to największe helsińskie lotnisko i najważniejszy port lotniczy Finlandii. Obsługuje rocznie około 15 mln pasażerów i ponad 95 tysięcy samolotów.

Lotnisko Helsinki Vantaa formlanie składa się z dwóch terminali, ale w praktyce lotnisko podzielone jest na strefy Schengen i non Schengen. Służy jako krajowy i międzynarodowy hub dla narodowego przewoźnika Finnair, ale także jest główną bazą dla linii Blue 1 i taniego przewoźnika Norwegian Air Shuttle.

Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta pociągiem

Taksówką lub też autobusem linii 61 można dojechać do stacji kolejowej Tikkurila, skąd pociągiem można udać się w dalszą drogę w kierunku Tampere, Lahi a nawet Moskwy i Petersburga.

Jak dojechać z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta autobusem

Przystanki autobusowe znajdują się na zewnątrz obu terminali, autobus Finnair oferuje przejazdy z lotniska Helsinki Vantaa do centrum miasta między 05:45 a 01:10, czas podrózy 25-35 minut, koszt 4,90 euro. Pasażerowie mogą zdecydować się także na lokalne linie autobusowe, które łączą z lotniska Helsinki Vantaa nie tylko z centrum miasta ale także z pobliskimi miejscowościami Myyrmaki, Tikkurila, Korso, Espoo. Czas trwania podróży w zalezności od kierunku od 35-50 minut, koszt przejazdu 3,40 euro.

Helsinki

Lokalizacja lotniska

4 godziny w


    Fatal error: Uncaught Exception: Image file not found: https://businesstraveller.pl/wp-content/uploads/2019/11/Clydeside_Distillery_20180305_013_banner-150x90.jpg in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php:193 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(172): ThumbBase->triggerError('Image file not ...') #1 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(110): ThumbBase->fileExistsAndReadable() #2 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/GdThumb.inc.php(96): ThumbBase->__construct('https://busines...', false) #3 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbLib.inc.php(127): GdThumb->__construct('https://busines...', Array, false) #4 in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php on line 193