Zaprenumeruj National Geographic!

National Geographic – czasopismo, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten popularno-naukowy magazyn ukazuje się na rynku już grubo ponad sto lat – pierwsze wydanie datuje się na 1888 rok. Mimo rosnącego znaczenia internetu i National Geographic w wydaniu papierowym ma niezachwianą pozycję na międzynarodowym rynku prasy.

Przez wiele lat National Geographic wydawany był tylko i wyłącznie w języku angielskim, choć można go było kupić również w krajach nieanglojęzycznych. Zmiana nastąpiła stosunkowo niedawno. W 1995r magazyn zaczął się ukazywać w lokalnych wersjach językowych, od 1999r można go kupić również w wersji polskiej. Jednak miłośnicy amerykańskiego wydania mogą być spokojni, ich ulubiona gazeta nadal dostępna jest w Polsce w oryginalnej wersji.

Co kryje się za okładką z charakterystyczną żółtą ramką i twardym grzbietem? National Geographic jak na magazyn geograficzny przystało publikuje artykuły przybliżające czytelnikom przeróżne, często słabo dostępne, miejsca na świecie. Opisuje kulturę i obyczaje miejscowej ludności, przybliża piękno krajobrazu, zapoznaje czytelnika z historią regionu. Za ciekawostkę, a zarazem gratkę dla miłośników podróży, można uznać publikację dokładnych map opisywanych regionów.

Jednakże tym, co najbardziej wyróżnia National Geographic spośród setek innych, dostępnych na światowych rynkach, wydawnictw geograficznych są fotografie. Magazyn ten znany jest z publikowania doskonałej jakości fotografii przedstawiających ciekawe miejsca, niezwykłych ludzi, niezwykłe zdarzenia. Jest prekursorem kolorowej fotografii w czasopismach. Pierwsze kolorowe zdjęcia ukazały się w National Geographic w latach dwudziestych ubiegłego wieku czyli blisko sto lat temu. W owym czasie barwna fotografia była rzadkością, wręcz ewenementem na rynku.

Anglojęzyczne wydanie National Geographic w Polsce dostępne jest w kioskach Ruchu. Stali czytelnicy wiedzą gdzie i kiedy się udać, by bez problemu kupić ulubioną gazetę. A może pokusić się o inne rozwiązanie? Prenumerata National Geographic to wygodna możliwość i gwarancja otrzymania wszystkich numerów. Dodatkowo koszt prenumeraty jest niższy niż suma cen poszczególnych miesięczników. W przypadku zamówienia prenumeraty z opcją odbioru w kiosku nie ponosi się kosztów dostawy. Tam, gdzie nie ma kiosków listonosz za niewielką dodatkową opłatą przyniesie National Geographic prosto do domu.

Zeitschriften