Zamiatarki lotniskowe i odśnieżarki – Osprzęt do utrzymania porządku na płycie lotniska

Utrzymanie lotniska w idealnym stanie nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej postawić na profesjonalny sprzęt, który ułatwi i znacząco przyśpieszy pracę. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują niezawodnej zamiatarki lotniskowej i odśnieżarki, ale niestety nie mają pojęcia na który sprzęt postawić.

Utrzymanie lotniska w idealnym stanie nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej postawić na profesjonalny sprzęt, który ułatwi i znacząco przyśpieszy pracę. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują niezawodnej zamiatarki lotniskowej i odśnieżarki, ale niestety nie mają pojęcia na który sprzęt postawić.

Profesjonalne zamiatarki lotniskowe

Do cięższych prac doskonale nadają się zamiatarki spalinowe, które najczęściej wyposażone są w bardzo wydajne silniki benzynowe. Na rynku dostępne są również urządzenia wyposażone w silniki wysokoprężne, które perfekcyjnie napędzają układ szczotek, dzięki dzięki czemu można liczyć na wydajniejszą i sprawniejszą pracę. Zamiatarka lotniskowa tego typu może być wykorzystywana z dala od źródeł zasilania, dlatego też bez żadnego większego problemu poradzi sobie z płytą lotniska. Godne polecenia są także zamiatarki akumulatorowe, które doskonale nadają się do czyszczenia nie tylko zewnętrznych, ale również wewnętrznych powierzchni.

Zamiatarki lotniskowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby mogły być bez problemu napędzane przez pojazdy komunalne albo ciągniki. Oryginalna zamiatarka doczepiana do ciągnika znacząco przyśpieszy prace i jest to najlepsza alternatywa dla ręcznych zamiatarek. Jeżeli chodzi o same pierścienie szczotkowe, to najlepszym wyborem są modele wykonane w całości z polipropylenu. To właśnie te szczotki mogą pochwalić się bardzo dużą żywotnością. Oryginalne szczotki z PP poradzą sobie nie tylko w sezonie letnim, ale również w sezonie zimowym.

Czym charakteryzują się niezawodne oczyszczarki lotniskowe?

Na lotnisku bardzo często wykorzystywane są także profesjonalne oczyszczarki pasów startowych. Urządzenia tego typu doskonale radzą sobie nie tylko z piaskiem, żwirem, ale również z lodem, śniegiem i różnego typu zanieczyszczeniami metalowymi. Sprzęt tego typu może współpracować z popularnymi ciągnikami siodłowymi, ciągnikami rolniczymi albo samochodami ciężarowymi. Najlepszym wyborem są oczyszczarki lotniskowe wyposażone w niezawodną posypywarkę i polewarkę. Oczyszczarki mogą mieć dodatkowo zamontowany z przodu pług odśnieżny, który przyda się przy wielu pracach.

Nowoczesna odśnieżarka lotniskowa

W Polsce pogoda pozostawia bardzo wiele do życzenia, dlatego też w sezonie zimowym przydać może się również odśnieżarka lotniskowa. Aby wybrać dobrą odśnieżarkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej szerokość roboczą, ale również na zasięg wyrzutnika śniegu oraz maksymalną wysokość roboczą. W dużej mierze to właśnie ten element określa, z jak grubą warstwą śniegu będzie w stanie poradzić sobie odśnieżarka. Do zastosowań profesjonalnych najlepiej sprawdzą się odśnieżarki wyposażone w niezawodne oświetlenie. Popularne halogeny po zasypaniu śniegiem niestety szybko się przepalają, dlatego też lepszym wyborem będą lampy LED.

Na co zwrócić uwagę wybierając zamiatarki lotniskowe i odśnieżarki?

Wybranie porządnej zamiatarki lotniskowej i odśnieżarki, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby systematycznie serwisować sprzęt, dzięki czemu nie zawiedzie on w najmniej spodziewanym momencie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać szczególną uwagę na dostępność części zamiennych i eksploatacyjnych. Profesjonalna zamiatarka przemysłowa przeznaczona jest do pracy w bardzo trudnych warunkach, dlatego też poszczególne części zużywają się znacznie szybciej. Problemy pojawiają się przede wszystkim przy tanich urządzeniach od mało znanych producentów, do których bardzo trudno jest dokupić części zamienne.

Jeżeli chodzi o zamiatarki to warto zwrócić uwagę także na sposób demontażu kosza na śmieci. Niestety nie wszystkie zamiatarki lotniskowe mogą pochwalić się prostym i solidnym mocowaniem kosza, które umożliwia jego błyskawiczne opróżnienie. Kluczową rolę odgrywa także wytrzymałość samej obudowy. Najlepszym wyborem są zamiatarki z metalową obudową, które są co prawda nieco droższe od modeli z cienkiej blachy, ale za to są zdecydowanie bardziej wytrzymałe.

agro_67