Wygodny dojazd na lotnisko

Czasy długich podróży własnym samochodem już niemal całkowicie odeszły w przeszłość. Tańsze bilety lotnicze, niekoniecznie tylko rezerwowane u budżetowych przewoźników, sprawiły, że dziś mało kto wybiera się na południe czy zachód kontynentu autokarem bądź pociągiem. Istotne znaczenie ma także czas.

Wygoda

Zagraniczna podróż służbowa czy wakacyjna nie musi wiązać się z niedogodnościami związanymi z dojazdem na lotnisko. Dziś warto skorzystać z własnego auta, które można zostawić nieopodal hali odlotów. Wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla podróżnych z dużą ilością bagaży oraz dla turystów mieszkających z dala od lotniczych portów.

Choć postoje taksówek wokół portu lotniczego na stołecznym Okęciu i poznańskiej Ławicy mogą zachęcać do skorzystania z usług którejś z korporacji taksówkowej, to warto poszukać alternatywy. Może się okazać, że podróż taksówką na lotnisko i w drodze powrotnej będzie kosztować więcej niż dwa tygodnie postoju na strzeżonym parkingu położonym obok lotniczego portu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając parking na lotnisku?

Pierwszym z kryteriów, jakie decyduje o wyborze miejsca parkingowego w pobliżu lotniska, jest cena. Na szczęście w dobie konkurencji można znaleźć oferty w okolicach 100 złotych za dwutygodniowy postój. Poznańskie Ławice i stołeczne Okęcie – podróżując z tych portów lotniczych, warto zerknąć na ofertę START Parking. Bezpłatne anulowanie rezerwacji oraz bezpłatna doba parkingowa w przypadku opóźnienia lotu to kolejne atuty przemawiające za tą ofertą. Ale to nie wszystko. Bliskość portu lotniczego to kolejny wyróżnik przystępnej cenowo oferty. Bezpłatny transport z parkingu na lotnisko, kiedy miejsce postoju oddalone jest o więcej niż 500 metrów od hali odlotów, to następny cecha porządnej oferty. A jest jeszcze gwarancja najniższej ceny.

Wakacyjny wojaż, wyjazd na narty w zaśnieżone Alpy czy podróż służbowa. Szybki dojazd na lotnisko własnym samochodem to najlepsze rozwiązanie, szczególnie kiedy można liczyć na tani parking położony tuż obok terminalu. To także niezależność od rozkładów komunikacji miejskiej, korporacji taksówkowych, opóźnionych przylotów i innych nieprzewidzianych zdarzeń.

poland-1022547_1280