Wczasy all inclusive – 5 powodów, dla których warto wybrać ten wariant

Planując wakacje, najczęściej poszukujemy oszczędności. By jednak urlop był udany, a oszczędności nie tylko pozorne, warto skusić się na wakacje w wersji all inclusive. Oto 5 powodów, dla których takie wczasy są dobre dla naszego portfela.

Wakacyjne wyjazdy systematycznie zyskują na popularności. Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że w 2014 r. 53% dorosłych Polaków skusiło się na co najmniej dwudniowy wypoczynek poza domem. Z myślą o relaksie udajemy się nad polskie morze lub obieramy kierunek na zagraniczne kurorty.

Urlop za granicą jest kuszącą propozycją, jednak większość z nas szuka takich ofert, by nie przepłacać. Część osób z góry niesłusznie odrzuca oferty all inclusive w przypadku wczasów zagranicznych. Tymczasem dziś taki wariant wcale nie musi znacząco uszczuplić portfela. Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na taki wyjazd.

1. Wyżywienie i alkohole w cenie

Czy wczasy mogą być tanie i jednocześnie ekskluzywne? Wybierając opcję all inclusive, faktycznie można zaoszczędzić. Klient decydujący się na taką wycieczkę z góry opłaca wyżywienie, napoje czy alkohole i ma do nich nieograniczony dostęp. W praktyce nie musi więc poszukiwać restauracji na mieście oferującej dania w przystępnych cenach.

2. Możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji

Klienci wybierający np. hotele all inclusive w Grecji mogą dodatkowo korzystać z leżaków ustawionych przez obsługę koło basenu czy ręczników. To eliminuje konieczność dopłacania za takie usługi i noszenia gotówki zawsze przy sobie. Jeśli podsumujemy rachunek za wyżywienie, możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji czy ewentualne napiwki, all inclusive będzie rzeczywiście tańsze.

3. Pieniądze potrzebne tylko na dodatkowe wydatki

Gdy wszystkie udogodnienia są z góry opłacone, urlopowicz musi zabrać gotówkę wyłącznie z myślą o zakupie pamiątek czy wysłaniu kartek z wakacji do znajomych. To pozwala na racjonalne zaplanowanie budżetu. Jego przekroczenie nie wiąże się jednocześnie z nerwowym poszukiwaniem najtańszych restauracji.

4. Sprawdzona i smaczna kuchnia

W przypadku egzotycznych wyjazdów trzeba pamiętać, że lokalne restauracje nie zawsze oferują europejskie dania. Istnieje zatem ryzyko nie tylko tego, że wybrane danie turyście nie posmakuje, lecz także, że spowoduje zatrucie. W przypadku opcji all inclusive można być spokojnym, że hotelowi kucharze przygotują dania z myślą również o gościach z Europy.

5. Poczucie komfortu

Jeśli zdecydujemy się wyjazd all inclusive, nie będziemy musieli nosić przy sobie gotówki, za to będziemy mogli bez ograniczeń korzystać ze wszystkich udogodnień przygotowanych dla gości. Faktycznie zatem zwiększa się nasze poczucie komfortu – jesteśmy wyróżnieni. To wprawia nas w dobry nastrój i jest gwarancją, że wakacje będą rzeczywiście udane.

grecja