Wakacje w Tajlandii z Planet Escape

Street Food, kult słonia, kobiety z obręczami na szyi, kosmopolityczne miasta pełne bajecznie pięknych budowli i rajskie plaże, to jedynie skrót tego, czego można spodziewać się planując swój urlop w pięknej i egzotycznej Tajlandii. Decydując się na ofertę wakacji w Tajlandii z Planet Escape można być spokojnym, że żaden z tych elementów na pewno nie zostanie pominięty.

Czego dokładnie można spodziewać się w tym egzotycznym kraju? Atrakcje, jakich mało.

Do podróżowania po tym kolorowym i magicznym kraju zachęcają cudowne pejzaże, lazurowe wybrzeża, aromatyczna kuchnia, bogactwo kultury i atrakcje, jakich nie sposób znaleźć w innych częściach świata, zaś najlepszy okres na taką wyprawę to miesiące od stycznia do czerwca. Dla miłośników nurkowania jest to prawdziwy raj na ziemi. Słynące na międzynarodową skale wyspy Similan, Koh Tao, Koh Lantę czy Koh Phi Phi mają najlepsze warunki i miejsca do podziwiania różnobarwnych niczym malowanych raf koralowych. Na wyspie Koh Lanta jedną z największych atrakcji, z której nie warto rezygnować jest właśnie nurkowanie nocą. Z oferty centrów nurkowania mogą skorzystać zarówno amatorzy jak i doświadczeni nurkowie, a wszystko to pod okiem najlepszych dive masterów oraz światowej sławy instruktorów. W taki sposób można nie tylko leniwie wypoczywać na piaszczystych plażach w gorącym azjatyckim słońcu, ale również w aktywny sposób wzbogacić swój urlop o niezapomniane wrażenia.

Tajlandia obfituje w przepiękne lazurowe wybrzeża, ale wśród jej atutów są również rozległe dżungle, czy tętniące życiem miasta – tego wszystkiego nie znajdziemy w Europie zwłaszcza w jednym pakiecie. W tropikalnych lasach na turystów czekają takie atrakcje jak rafting tratwą zbudowaną z bambusów, bądź przejażdżka na słoniu. Istnieje także możliwość zapoznania się z kulturą ludności etnicznej, z ich życiem na co dzień oraz z ich zwyczajami. W trakcie trekkingu do wiosek różnych plemion można zrobić zakupy na lokalnym rynku, na którym sprzedawcy oferują jedynie oryginalne, tradycyjne produkty. Jest to doskonała możliwość poznania od kuchni kultury tych dziewiczych i odległych terenów. Zwiedzanie rajskich wysp często odbywa się w nietuzinkowy sposób np. na skuterach, rowerach czy na słoniach. Można zawitać do wiosek rybackich, poznać plemiona zamieszkujące górzyste prowincje, zakupić artykuły lokalnego rękodzieła, bądź skosztować aromatycznych potraw, a nawet skorzystać z kursów gotowania. Tym wszystkim wabi do siebie mistyczne miasteczko Chiang Mai, ponieważ to w jego okolicach można znaleźć tego typu atrakcje.

Czego w tajskich wakacjach nie powinno zabraknąć?

Docelowy element każdej wyprawy do Tajlandii to Bangkok – stolica, która łączy historie i nowoczesność, tętni życiem, opływa luksusem i jednocześnie pachnie egzotyką. To świat kontrastu, różnorodności, ale również uśmiechu i tłumu pozytywnych ludzi. Nie może go zabraknąć na trasie podróży. Zazwyczaj to miasto jest punktem docelowym, w którym rozpoczynają się wakacje w Tajlandii z Planet Escape. Turyści mogą podziwiać tutaj królewskie, pięknie zdobione pałace, Wiecznego Buddę, a dla miłośników wrażeń z nutką adrenaliny idealną propozycją będą walki thai boxingu. Zakupy można zrobić tutaj, co ciekawe na lokalnych ryneczkach bądź w modernistycznych centrach handlowych w zależności od tego, czego potrzebujemy. W Bangkoku nie można się nudzić, nawet nocą miasto nie zasypia, to jedynie słońce zachodzi na kilka godzin za horyzont.

Popularny, tajski Floating Market zaprasza turystów niekonwencjonalnym sposobem handlu i zapachem świeżych, egzotycznych owoców. Typowe stragany zastępują tutaj długie, dryfujące na wodzie łodzie, na których sprzedawcy w słomkowych kapeluszach oferują najlepszej jakości soczyste owoce, przepiękne rękodzieło, a nawet przysmaki kuchni tajskiej.

Nie sposób także pominąć mostu na rzece Kwai do Hellfire Pass. To tutaj przy budowie kolei birmańskiej zginęły tysiące jeńców wojennych. Dodatkowo można zwiedzić interaktywne Centrum Kolei Birmańskiej.

Wakacje w Tajlandii z Planet Escape to gwarancja wyjątkowych kwaterunków

Podczas wakacji w Tajlandii oferowanych przez biuro Planet Escape z pewnością nie zabraknie atrakcji, wypoczynku i mnóstwa wrażeń, ale również klienci mogą spodziewać się noclegów w wyjątkowych hotelach wybudowanych w nietuzinkowy sposób w miejscach, które oddają specyfikę panującego tu klimatu. W ofercie można spotkać noclegi w ekskluzywnych namiotach usytuowanych nad brzegiem rzeki, w pływającym hotelu Float Hause, w ośrodkach usytuowanych w środku dżungli, bądź w najlepszych hotelach Bangkoku. Wybrane przez Planet Escape kwaterunki to kwintesencja egzotyki, luksusu i najlepszej obsługi. Obiekty wyposażone są zazwyczaj w baseny, które można spotkać nawet na dachu budynku, SPA, w tajskie restauracje i bary. Są to idealne miejsca do wypoczynku w ciszy z nutką orientalizmu, który zapewnia unikalna dekoracja.

Najlepsza logistyka

Całe wakacje zaplanowane są tak, aby klient czuł się w pełni komfortowo i nie musiał obawiać się żadnych niemiłych niespodzianek. Planet Escape dobiera najlepsze linie lotnicze, gwarantując tym samym optymalną wygodę podróży, zapewnia transfery, prywatnych kierowców, dzięki czemu turyści nie martwią się, że będą problemy z dotarciem do kolejnego punktu wyprawy. Całość wyprawy przebiega pod czujnym okiem specjalistów, którzy o Tajlandii wiedzą właściwie wszystko.

pe-450-x-150-ogolny-2

holiday-631203_960_720