Ubezpieczenia na wyjazd za granicę – 3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę

Coraz większymi krokami zbliża się sezon urlopowy. Być może zarezerwowałeś już wymarzoną wycieczkę w ciepłych krajach, ale czy pomyślałeś o ubezpieczeniu na wyjazd za granicę? Kradzież, choroba, wypadek. Pewnie nie zastanawiałeś się nad negatywnym scenariuszem, który może mieć miejsce w czasie Twojego wypoczynku. Wystarczy, że wykupisz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, co wziąć pod uwagę decydując się na taką polisę.

Na co zwrócić uwagę w ubezpieczeniu na wyjazd za granicę?

Przede wszystkim wybierając się na zagraniczny urlop zweryfikuj, jaki zakres ochrony zawiera polisa. Szczególnie w zakresie kosztów leczenia, OC i NNW, a także assistance. To 3 najważniejsze aspekty dobrego ubezpieczenia na wyjazd za granicę. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest polisa Travel World oferowana przez TU Europa. Możesz ją wykupić w kilku wariantach: Standard, Standard Plus, VIP i The Best.

Koszty leczenia

To bardzo istotny punkt, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego? Dlatego, że koszty Twojego ewentualnego leczenia i transportu do Polski mogą być naprawdę astronomiczne. Zwłaszcza, jeżeli wybierasz się na urlop do państw, gdzie nie obowiązuje karta EKUZ. Koszty leczenia np. w Stanach Zjednoczonych mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy dolarów.

W ramach polisy ubezpieczenia na wyjazd za granicę TU Europa pokryje koszty w przypadku konieczności:

  • podjęcia leczenia ambulatoryjnego,
  • wykonania badań,
  • nagłego leczenia stomatologicznego,
  • podjęcia konsultacji lekarskich,
  • transportu zwłok lub transportu do kraju.

Zatem, jeżeli w czasie wyjazdu zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi. Ubezpieczycieli pokryje koszty Twojego leczenia (badania, zabiegi, środki medyczne, kule) do wysokości sumy ubezpieczeniowej.

W zależności od wariantu kwota ubezpieczenia może być zmienna. W pakiecie Standard wynosi 15 tys. euro, w Standard Plus to już 30 tys. euro. Natomiast w VIP suma ubezpieczenia kosztów leczenia oscyluje wokół kwoty 60 tys. euro. Najwyższą sumę ubezpieczenia posiada pakiet The Best, bo wynosi ona niebagatelne 300 tys. euro.

Ubezpieczenie OC i NNW

Niestety, musisz się liczyć z tym, że podczas wyjazdu możesz ulec przypadkowemu wypadkowi. Wyobraź sobie, że podczas zwiedzania zabytków potknąłeś się i upadłeś tak nieszczęśliwie, że złamałeś rękę. W takie sytuacji możesz liczyć na swoją polisę ubezpieczenia wyjazdu za granicę.

Ponadto, jeżeli to Ty w czasie urlopu wyrządzisz komuś innemu krzywdę. To nie będziesz musiał płacić ewentualnego odszkodowania z własnej kieszeni. Koszty pokryje Twój ubezpieczyciel z OC. Kiedy? Jeśli na przykład miałeś stłuczkę ze swojej winy i zaparkowałeś komuś w bagażniku.

Wysokość sum ubezpieczeniowych w przypadku NNW waha się w granicach 3-10 tysięcy euro (w zależności od wariantu). Natomiast w ramach OC kwoty to 50-100 tysięcy euro. Ubezpieczenie OC nie występuje w podstawowym pakiecie.

Ubezpieczenie assistance 

Asisstance to bardzo przydatna opcja w czasie zagranicznych wojaży. W ramach polisy ubezpieczenia na wyjazd za granicę możesz liczyć na szeroki zakres pomocy. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa zaoferuje Ci pomoc w transporcie po zakończeniu leczenia, usługi tłumacza, zapewni opiekę nad dziećmi w czasie Twojej hospitalizacji.

Zagwarantuje Ci również zwrot kosztów związanych z opóźnieniem Twojego lotu. Jeżeli będziesz musiał kupić niezbędne przybory toaletowe lub bieliznę.

Weź pod uwagę, że zakres ochrony w każdym pakiecie ubezpieczeniowym jest inny. W wariancie Standard nie możesz liczyć na zastępczego kierowcę, pokrycie kosztów opieki na dziećmi czy pomoc w przypadku kradzieży dokumentów.

Szczegółowy zakres wariantów ubezpieczenia znajdziesz na: https://tueuropa.pl/travel-world.htm.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Wyjeżdżając na urlop często w ogóle nie bierzesz pod uwagę, że mogłoby się stać coś złego. Jak wiesz, wypadki chodzą po ludziach. Dlatego lepiej jest się ubezpieczyć. Otrzymujesz wówczas parasol ochronny.

Decydując się na ubezpieczenie na wyjazd za granicę sprawdź dokładnie zakres polisy. Szczególnie zwróć uwagę na koszty leczenia, ubezpieczenie OC i NNW oraz pomoc assistance.

Dzięki temu Twoje wakacje przebiegną w jak najlepszej atmosferze, a Ty nie będziesz musiał się niepotrzebnie martwić.

wymarzony_urlop_bezpiecznie_z_ubezpieczeniem