Tanie nocowanie i zwiedzanie Rzymu

Stolica Włoch przyciąga bardzo wielu turystów, niezależnie od pory roku. Możemy zobaczyć tu bardzo wiele ciekawych budynków, miejsc i atrakcji. To nie tylko stolica, ale największe miasto w tym kraju. Włochy to szczególna propozycja na wakacje czy urlop. Mamy krocie historycznych budynków, a oprócz tego jest to stolica chrześcijańska.

Na brzegu Tybru, na południe od Piazza Venezia mamy antyczny Rzym, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim zwiedzającym. Każdy z nas pamięta ze szkolnej historii rzymskie historie, bitwy a także kulty codziennego życia, których wspomnienie możemy podziwiać dzisiaj w czasie wycieczek. Na północny zachód, kierując się w stronę Tybru znajdziemy zabytki miast średniowiecznych. Największą atrakcją jest Koloseum, które jest światowym symbolem tego miejsca. Tak naprawdę miejsce to nosi nazwę Amfiteatr Flawiusza. Forum Romanum to kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Rzymie.

W zamierzchłych czasach to tutaj spotykali się mieszkańcy Rzymu, podejmowali ważne kroki w kierunku rozwoju swojej cywilizacji. Dyskutanci, politycy, ale także kaci. Miejsce, w którym przeplatały się obrady z wymiarem sprawiedliwości. Innym wartnym uwagi miejscem jest Kapitol oraz siedem wzgórz, na których wzniesiono Rzym. Symbolem miasta jest rzeźba Wilczycy kapitolińskiej karmiącej bliźnięta, która powstała około 470 p.n.e.

Na pewno będziemy widzieć ów postać na wielu pocztówkach i w przewodnikach. Samo dotarcie do Rzymu nie jest wcale trudne. Dzięki takiej opcji jak np. tanie loty w centerfly.pl możemy polecieć do tego miejsca za 197 zł i wrócić za tydzień za taką samą kwotę. Przelot z Warszawy do Rzymu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, z którego już teraz można skorzystać. Rezerwacja trwa kilka minut, wystarczy potem spakować walizkę i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast na całym świecie staje się faktem.

fot. fotolia.pl

Coliseum, Rome - Italy