Szybko, tanio i wygodnie: linie lotnicze i ich rola we współczesnej turystyce

Rośnie nasze zamiłowanie do dalekich wypraw, rośnie nasza potrzeba korzystania z wygód i oszczędnych rozwiązań. W takiej sytuacji połączenia lotnicze zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę. Jak z ich potencjału korzystają współcześni turyści? Dokąd i kiedy latamy najchętniej?

Samolotem na wakacje: daleka podróż dla każdego

Wakacje coraz chętniej spędzamy w odległych zakątkach świata. Naszą uwagę przyciągają egzotyczne kurorty, do których dotrzeć można w zasadzie tylko samolotem. Z jakich połączeń lotniczych korzystamy najczęściej? Tajlandia to kierunek najchętniej wybierany przez miłośników azjatyckiej kultury, którzy chcą spędzić wakacje na wspaniałej plaży. Miłośnicy wypraw typu safari oraz masajskiej kultury pokochali z kolei Kenię. I ona stała się bardziej dostępna dla turystów, a dzięki tanim liniom lotniczym każdy może bez problemów zaplanować wakacje na jej terenie. Nie jest to jedyne państwo afrykańskie, które w ostatnich latach przebiło popularnością Egipt czy Tunezję. Rainbow Tours poleca na przykład bilety na czarter do RPA, kraju będącego jednym z hitów lata 2014 roku. Rośnie też znaczenie Gambii, która już wkrótce ma szansę dołączyć do afrykańskich potęg turystycznych. Samolotem chętnie odwiedzamy też gorącą Kubę, która pozwala połączyć nam wypoczynek na Karaibach z egzotyczną przygodą. Prawdziwą rewolucję przyniosła jednak popularność połączeń lotniczych w zakresie turystyki weekendowej.

Weekend po europejsku: dokąd wybieramy się najchętniej?

Nim linie lotnicze zaczęły przyciągać szybkością połączeń oraz ich niskimi cenami, wyjazd na weekend do Paryża lub Barcelony był praktycznie niemożliwy. Dziś, dzięki biletom oferowanym w niskich cenach, każdy z nas może wybrać się na dwudniową wyprawę do najpiękniejszych miast w Europie. Ze względu na romantyczną atmosferę, kierunkiem najchętniej wybieranym jest Paryż. Rośnie jednak liczba turystów, którzy najchętniej korzystają z połączeń lotniczych z Barceloną. Znana jako niezwykły skarbiec architektury secesyjnej na dwudniową podróż nadaje się doskonale. Weekend w Londynie to kolejna propozycja, która wśród polskich turystów cieszy się wielkim uznaniem. Dwa dni w Londynie to szansa na zobaczenie obiektów będących symbolami tego miasta. Big Ben, spacer nad Tamizą oraz wizyta przy królewskich pałacach to ciekawy sposób na spędzenie weekendu w brytyjskiej stolicy.

Tanie połączenia lotnicze pozwalają nam na planowanie coraz dalszych wypraw. Są też naszymi sojusznikami w chwili, gdy weekendową wycieczkę chcemy urządzić na terenie jednego z najpiękniejszych miast Europy. Dzięki liniom lotniczym i coraz tańszym biletom jest to rozwiązanie, z którego wielu Polaków zakochanych w podróżach korzysta coraz chętniej.

dominikana