Sposoby na nietypowe spędzenie wakacji

Oryginalne wakacje możemy wspominać przez długie lata. Chcemy przygód, ekscytacji i wyjątkowych wrażeń, ale pamiętajmy, że to czas na naładowanie akumulatorów i odpoczynek. Wybierajmy propozycje skrojone na miarę naszych potrzeb.

Do niebanalnych pomysłów na spędzenie wakacji z pewnością można zaliczyć zapisanie się na kurs nurkowania, co w przyszłości daje możliwość podziwiania podwodnego świata na własną rękę lub oglądanie gwiazd z przewodnikiem, czyli tzw. astroturystyka.

Nauka i odpoczynek

Urlop, w czasie którego możemy nauczyć się czegoś nowego, odkryć pasję lub bez reszty zatracić się w jakiejś aktywności, to z pewnością wakacje marzeń niejednego z nas. Dlatego doskonałą propozycją na spędzenie wolnego czasu może być kurs na pilota szybowca, nauka nurkowania, warsztaty taneczne lub garncarskie, nauka śpiewu lub kurs kulinarny etc. Pamiętajmy, że podczas wykonywania zajęć które sprawiają nam przyjemność także odpoczywamy. W tym wypadku powiedzenie, że łączymy przyjemne z pożytecznym, jest wybitnie trafionym spostrzeżeniem.

Nurkowanie w walijskich bagnach i kąpiel z rekinami

Spacery po amazońskiej dżungli jednym mogą wydawać się najlepszą formą aktywności na świecie, innym natomiast wystarczą piesze wycieczki po Beskidach lub Górach Stołowych. Jeżeli dysponujemy większą sumą, możemy pozwolić sobie na daleką i bardzo egzotyczną podróż do Indii, Japonii czy na Islandię. Warto również pomyśleć o miejscach, które nie są popularne jako wypoczynkowe kurorty, takie jak np. małe miasteczka na południu Hiszpanii, boliwijskie wioski, a może nawet Grenlandia.

Kąpiel z rekinami, podróż autostopem po Europie, kitesurfing lub spływ kajakowy rwącą rzeką to z kolei atrakcje dla wielbicieli mocnych wrażeń. Niezapomniane wakacje to przede wszystkim czas dla nas na odpoczynek, nasycenie się pięknymi widokami, przeżycie niezapomnianych chwil. Zadbajmy wtedy przede wszystkim o własny komfort i relaks.

sea-79606_960_720