Samolot, auto, autostop, czy komunikacja zbiorowa? Dlaczego latanie jest najlepsze

Ze względu na rodzaju podróży i preferencje, turyści posługują się różnymi środkami lokomocji, aby dotrzeć do ośrodków, w których planują spędzić swoje wakacje. Samochód Aby móc podróżować autem w kierunku popularnych kurortów, należy uzbroić się w cierpliwość. Nawet dobrze zaplanowana trasa, która ma pomóc w uniknięciu najbardziej zakorkowanych fragmentów drogi, może nie zdać egzaminu, skoro […]

Ze względu na rodzaju podróży i preferencje, turyści posługują się różnymi środkami lokomocji, aby dotrzeć do ośrodków, w których planują spędzić swoje wakacje.

Samochód

Aby móc podróżować autem w kierunku popularnych kurortów, należy uzbroić się w cierpliwość. Nawet dobrze zaplanowana trasa, która ma pomóc w uniknięciu najbardziej zakorkowanych fragmentów drogi, może nie zdać egzaminu, skoro wszyscy udają w tym samym kierunku, dokładnie z takim samym zamysłem. Podróżując samochodem trzeba liczyć się z tym, że w pewnym momencie będziemy musieli się zatrzymać i czekać na przejazd przez autostrady. Wyprawa autem jest zatem kosztowna, trzeba w nią wliczyć nie tylko opłatę za przekroczenie bramek na drogach szybkiego ruchu, ale doliczyć koszt paliwa. Do tego dochodzą jeszcze negatywne emocje, powodowane przez frustrację i nerwy z powodu  sytuacji na drodze oraz zmęczenie i poczucie, że oszczędności, na które liczyliśmy okazały się pozorne.

Pociąg

Inną opcją transportu, która bardzo często rozważają Polacy, jak twierdzą eksperci z www.sky4fly.net, jest pociąg. Jego główną zaletą jest przede wszystkim dostępność, ponieważ w każdym miejscu znajduje się dworzec kolejowy, który pozwala na skorzystanie z usług tego przewoźnika. Pozwala on na w miarę wygodne przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Inną kwestią jest jednak fakt, że stan pociągów, jak i torów oraz trakcji pozostawia czasem wiele do życzenia. Budne wagony, opóźnienia, czy przepełnione składy sprawiają, że podróżowanie, szczególnie na długie dystanse, nie należy do komfortowych. Kiedy dodać do tego koszt biletów i ciągłe zmiany w wyznaczanych trasach oraz rozkładach odjazdów, pociąg nie jest zbyt atrakcyjną formą wakacyjnej podróży, szczególnie w wagonach nagrzanych od słońca.

Komunikacja zbiorowa

Podobnie, jak w przypadku pociągów, ma się rzecz z komunikacją zbiorową. Niezaprzeczalną zaletą tego typu transportu jest to, że pozwalają uniknąć korków w miastach i dają możliwość w miarę szybkiego przemieszczania się na wyznaczonych krótkich dystansach, a koszt takiego przejazdu wydaje się relatywnie niski w porównaniu z innymi środkami transportu.

Jednakże znacznym ograniczeniem zakresu działaniu komunikacji zbiorowej, jest przede wszystkim jej zasięg. Niestety, nie pozwala ona na dalekie podróże, a komfort podróżowania wielokrotnie zostaje zakłócony albo przez innych współpasażerów, albo przez awarie.

Autostop

Taka forma podróżowania wydaje się być najbardziej popularna wśród młodzieży, która w ten sposób daje sobie szansę na zwiedzenie odległych miejsc bez potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy na transport. Jednak ze względu na to, że na darmową podwózkę trzeba czasami czekać godzinami, nie wydaje się do doskonały sposób podróży dla osób, które chcą szybko przyjechać do wyznaczonego miejsca.

Podróż samolotem

Jak twierdzą eksperci z www.sky4fly.net samolot wydaje się jednym z najbardziej wygodnych i niezawodnych środków transportu. Ze względu na sporą ilość przewoźników tego typu usługi kosztują znacznie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Otwiera się coraz więcej połączeń, a na stałych trasach pojawiają się samoloty pozwalające przewieźć bardzo duże ilości pasażerów.

Loty zabierają zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku podróży innymi środkami. Wystarczy kilka godzin, aby znaleźć się w innym kraju. Oznacza to, że na wakacje do innego kraju można wybrać się nawet na weekend. Dodatkowo, nie narażamy się na lot w przepełnionym samolocie.

Dodatkowo, podróże samolotami przebiegają spokojniej. Jak porównano samoloty stanowią najbezpieczniejszy środek transportu.

Biorąc pod uwagę wady i zalety wymienionych środków transportu, najlepszym z nich wydaje się samolot, który pozwala zaoszczędzić i czas, i pieniądze podróżujących.

bt_plane_debesis_1024x768px_0309