Pomysł na oryginalny prezent – skok spadochronowy w tandemie

Prezent na gwiazdkę, na urodziny lub na rocznicę nie musi być banalny. Obecnie do dyspozycji mamy niemalże nieograniczone możliwości w obdarowywaniu bliskich ciekawymi, nietypowymi upominkami. Wśród nich znajdują się również skoki spadochronowe w tandemie – to propozycja przeznaczona dla każdego, kto chce podarować bliskiej osobie niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia.

Najczęściej kojarzymy skoki spadochronowe z czymś zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla osób z odpowiednim przeszkoleniem. Rzeczywiście, aby móc skakać samodzielnie, konieczne jest wzięcie udziału w szkoleniu, ale aby poznać emocje towarzyszące skokom spadochronowym wcale nie trzeba się na nie wybierać, ponieważ można skorzystać ze skoków tandemowych.

Skoki spadochronowe w tandemie to propozycja przeznaczona dla osób lubiących nieprzeciętne rozrywki podlane dużą ilością adrenaliny. Dzięki skokom w tandemie można poznać emocje towarzyszące takiej podniebnej rozrywce, całkowicie bezpiecznie i dodatkowo w atrakcyjnej cenie. Co więcej, nie ma wielu przeciwwskazań do wzięcia udziału w „tandemie”, co powoduje, że jest on bardzo popularnym pomysłem na upominek na różne okazje, na przykład na urodziny, imieniny, ślub, na gwiazdkę, na rocznicę, Dzień Kobiet czy Dzień Chłopaka lub Walentynki, aby wspomnieć tylko o niektórych.

W „tandemie” biorą udział dwie osoby – pierwszą z nich jest pilot tandemu, który posiada odpowiednie przygotowanie i doświadczenie, dlatego jego zadaniem jest kontrolowanie kwestii technicznych związanych ze skokiem, natomiast drugą osobą może zostać każdy, kto zdecyduje się na taką rozrywkę. Przeciwwskazań do skoku jest niewiele – głównie to waga powyżej 110 kilogramów, a także schorzenia takie jak epilepsja, ostra niewydolność serca i układu krążeniowego, układu oddechowego, niestabilność i choroby kręgosłupa czy wrodzona łamliwość kości.

Podarowanie skoku tandemowego może być w związku z tym kapitalnym pomysłem dla osoby, która lubi wyzwania i adrenalinę. Do wyboru jest kilka wariantów skoków – należy określić, z jakiej wysokości ma odbywać się skok spadochronowy, a także czy ma być on zarejestrowany czy nie. Możliwe są dwa warianty wysokości wyskoku, a mianowicie może on odbywać się z 3000 lub 4000 metrów.

Od wysokości wyskoku zależny jest czas swobodnego spadania – bez otwartego spadochronu. W przypadku 3000 metrów czas spadania to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to 60 sekund. Swobodne spadanie uznawane jest za najbardziej emocjonujący moment skoku, dlatego warto pomyśleć o wykupieniu droższego wariantu, z wyższą wysokością. Usługa wideorejestracji z kolei pozwoli na uzyskanie wyjątkowej pamiątki na długie lata – uczestnik otrzymuje wtedy film i zdjęcia ze swojego podniebnego wyczynu.

Ceny skoków spadochronowych zaczynają się od około 500 złotych, natomiast kończą na około 900 złotych. Na emocjonujące skoki w tandemie zaprasza ośrodek Skydive z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Skoki organizuje także w Gliwicach, Przasnyszu i Pruszczu Gdańskim. Skoki, także jako vouchery upominkowe, można zakupić na stronie WWW ośrodka pod adresem: https://skydive.pl.

skok-na-spadochronie