Pomysł na egzotyczne wakacje? Malownicza Indonezja

Egzotyczne wyjazdy z roku na rok stają się popularniejsze. Oferują je obecnie niemal wszystkie biura podróży, więc znajdują się dosłownie na wyciągnięcie ręki, a oferta jest tak rozległa, że niełatwo zdecydować, gdzie pojechać na wymarzone wczasy. Wśród innych egzotycznych zakątków wyróżnia się piękna Indonezja – kraina tysięcy wysp, potężnych wulkanów, orzeźwiającej zieleni i błękitnych wód.

Egzotyczne wyjazdy z roku na rok stają się popularniejsze. Oferują je obecnie niemal wszystkie biura podróży, więc znajdują się dosłownie na wyciągnięcie ręki, a oferta jest tak rozległa, że niełatwo zdecydować, gdzie pojechać na wymarzone wczasy. Wśród innych egzotycznych zakątków wyróżnia się piękna Indonezja – kraina tysięcy wysp, potężnych wulkanów, orzeźwiającej zieleni i błękitnych wód.

Z biurem podróży czy na własną rękę?

Przeglądając blogi turystyczne, można zauważyć tendencję do organizowania wyjazdów turystycznych na własną rękę – również w te bardziej odległe i egzotyczne zakątki świata. Jednak tego sposobu podróżowania z pewnością nie poleca się początkującym globtroterom oraz osobom słabo operującym językami obcymi. Trzeba pamiętać, że to zupełnie inna część świata, która różni się nie tylko urzekającym krajobrazem, ale także zwyczajami. Warto w takiej sytuacji znaleźć się pod opieką zaufanego biura podróży, które załatwi wszelkie formalności związane z przelotem, zakwaterowaniem, wyżywieniem albo wycieczkami i atrakcjami na miejscu. Dzięki temu można skupić się wyłącznie na przyjemności płynącej z wyjazdu i zapomnieć o sprawach organizacyjnych. Wszystkim zajmują się profesjonaliści. Odwiedź stronę internetową biura podróży, jak na przykład https://www.wezyrholidays.pl/lista-hoteli#Indonezja i przekonaj się, czy pośród oferowanych wycieczek znajduje się ta idealna dla ciebie.

Zachwycająca Indonezja

Indonezja urzeka wspaniałymi krajobrazami i bujną tropikalną roślinnością, która oplata mury starych świątyń. Oblana błękitnymi wodami Oceanu Spokojnego, ze strzelistymi wzniesieniami wulkanów i malowniczo położonymi polami ryżowymi – przywodzi na myśl najprawdziwszy raj. Na tę oszałamiającą krainę składa się kilkanaście tysięcy wysp i wysepek, z których jedna trzecia jest dzika i niezamieszkana. Do tych najsłynniejszych i zarazem najpopularniejszych wśród turystów zaliczają się: Bali, Sumatra, Borneo, Jawa i Papua. Każda z nich wyróżnia się niesamowitą przyrodą i oferuje liczne atrakcje. Którą wybrać? Na stronach internetowych biur podróży, jak przykładowo wezyrholidays.pl znaleźć można wiele ciekawostek na temat poszczególnych regionów Indonezji, co powinno pomóc w podjęciu decyzji.

Rajskie wyspy na oceanie

Bali cieszy się szczególnymi względami turystów, którzy przybywają tutaj, by nurkować w przejrzystych wodach, podziwiać starożytne świątynie, beztrosko wylegiwać się na złocistych plażach, a czasami po to, by… wziąć ślub. Ta niezwykle gościnna wyspa zachwyca świeżością i wszechobecną zielenią. Podczas pobytu na Bali warto odwiedzić balijskie wioski, świątynię Tirta Empul, w której wytryska źródło dające początek czczonej przez Balijczyków rzece. Ciekawą atrakcją będzie również wizyta na polach ryżowych i prawdziwy balijski masaż.

Jawa to najważniejsza i najbardziej zaludniona wyspa Indonezji, prawdziwy raj dla turystów. Oczekują tu na nich piaszczyste plaże, malownicze Parki Narodowe oraz fascynujące świątynie. Na Jawie znajdują się także zapierające dech w piersi wulkany – za najwspanialsze uważa się te położone we wschodniej części wyspy: Bromo i Ijen. Wspinaczka nie nastręcza większych trudności, więc niemal każdy może poczuć potężną moc drzemiącą w kraterach.

Sumatra słynie z enklaw dziewiczej przyrody, gdzie spotkać można unikatowe rośliny i zwierzęta. Turystów przyciąga malowniczymi widokami, piaszczystymi plażami i dzikimi rzekami. Na wyspie znajduje się niezwykłe jezioro kraterowe Toba, na którym znajduje się wyspa Samosir.

Borneo to wyspa należąca do Malezji i Indonezji – jej indonezyjska część zwana jest Kalimantan. Blisko 75% jej powierzchni zajmują dzikie lasy równikowe – miejsce zamieszkania egzotycznych zwierząt i ptaków. Na wyspie znajduje się wiele Parków Narodowych, a rejs statkiem lub tratwą w głąb wyspy okaże się niezapomnianą przygodą.

Papua to indonezyjska część Nowej Gwinei. Będzie idealnym wyborem dla amatorów nurkowania. Jest to najtrudniej dostępna i najmniej znana część Indonezji, przez co przyciąga osoby spragnione przygód i wrażeń. Malownicze pasma górskie kontrastują z błękitem oceanu, a rozległa rafa koralowa gwarantuje wyjątkowe doznania pod wodą. Niezwykłym przeżyciem jest również wizyta w Dolinie Baliem i trekking w głąb dżungli.

Także pozostałe zamieszkane wyspy Indonezji oferują turystom liczne atrakcje i umożliwiają przeżycie fascynujących eskapad lub korzystanie z lokalnych rozrywek. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach kupując wczasy na jednej z indonezyjskich wysp, można zamówić także lokalne wycieczki na miejscu, więc nie ma potrzeby ograniczać się przez cały pobyt do jednej lokalizacji.

O tym warto pomyśleć?

Planując wyjazd do Indonezji, trzeba pamiętać o paszporcie z minimum półrocznym okresem ważności. Na mocy dekretu z 10.06.2015 roku Indonezja zniosła obowiązek wizowy dla obywateli naszego kraju. Wjazd bezwizowy wymaga przedstawienia biletu powrotnego, umożliwia pobyt do 30 dni i nie ma możliwości jego przedłużenia czy zamiany na inny rodzaj wizy bez opuszczenia Indonezji. W przypadku, gdy chce się pozyskać wizę, można tego dokonać za pośrednictwem ambasady Indonezji w Warszawie lub w docelowym porcie lotniczym na specjalnie wydzielonych stanowiskach. Wiza kosztuje 35 USD.

Indonezję można odwiedzać praktycznie przez okrągły rok, jednak ze względu na dużą powierzchnię tego kraju, poszczególne regiony mogą wykazywać zróżnicowane warunki pogodowe. Pakując wakacyjną walizkę, nie można zapomnieć o przewiewnych ubraniach, wygodnych butach, nakryciu głowy i kremie z mocnym filtrem. I o aparacie fotograficznym z pojemną kartą pamięci, by utrwalić odwiedzany raj na Ziemi.

indonezja2

indonezja1