Perły Oceanu Indyjskiego z Logos Tour – Seszele czy Mauritius?

Urokliwe wyspy Seszele i Mauritius to dwa unikatowe na skalę światową kraje wyspiarskie, położone pośrodku Oceanu Indyjskiego i ponad 3 tysiące kilometrów w głąb wód od brzegów Afryki. Urokliwe państewka przez swoją geograficzną pozycję posiadają ogromną ilość wysp i wysepek, które zaskoczą każdego fana morskich przygód pośrodku egzotycznej flory i fauny wysp. Wraz z Logos Tour, mają państwo okazje ujrzenia piękna obydwu krajów w zaskakującej ofercie, która przyczyni się do przeżycia niezapomnianych doświadczeń.

1.   Seszele – Oceaniczne piękno

Seszele to archipelag ponad 115 wysp rozrzuconych w okolicy równika, dzięki swojej niesamowitej odległości od najbliższych brzegów kontynentu, Seszele posiadają faunę i florę, której unikatowa endemiczna struktura zadziwia podróżników i pasjonatów przyrody z całego świata.  Wyspy otoczone są przez rafę koralową, będącą rajem dla fanów nurkowania. Dwa główne archipelagi zwane „Wyspami Wewnętrznymi” i „Wyspami Zewnętrznymi” są w stanie wypełnić serca każdego sympatyka pejzaży uczuciem, które jest nie do opisania słowami.

 2.   Wyspa Mahe – Największa wyspa Seszeli

Będąca największą z wysp znajdujących się na terenie Seszeli, wyspa Mahe rozciąga się na ponad 144 kilometry kwadratowe. Na wyspie znajduje się stolica kraju, nadbrzeżne miasto wdzięcznie nazwane Victoria, otoczone przez urokliwe wzgórza i pomniejsze wysepki otaczające zatokę miasta, prezentuje widok, który swoją egzotyką zauroczy każdego.

3.   Wyspa Praslin – Bogactwo natury

Wyspa znajdująca się niedaleko największej masy lądowej Seszeli. Dzięki swojemu położeniu siła natury była w stanie utworzyć na jej brzegach plażę Anse Lazio, uważaną przez międzynarodowe rankingi za najpiękniejszą plażę świata. Największą atrakcją wyspy jest za to Naturalny Rezerwat Valleé de Mai, na którego terenie znajduje się endemiczny gatunek palmy coco-de-mer (lodoicja seszelska). Palma ta posiada ogromne w kształcie, erotycznie wyglądające nasiona, których waga może wynosić bagatela 10 kilogramów. W rezerwacie można także spostrzec kolejny z endemicznych gatunków, tym razem czarną papugę.

4.    Wyspa La Digue – Unikatowa wysepka pośrodku oceanu

Pośrodku oceanu znajduje się wysepka, która swoimi malowniczymi wioskami, tropikalnym krajobrazem pełnym palm, tajemniczych grot i zadziwiających granitowych formacji zaskakuje podróżników z całego świata. Na wyspie znajduje się plaża Anse Source d’Argent, która wraz z wyspą uważana jest za najczystsze i najmniej przekształcone przez ludzką rękę części archipelagu.

5.   Mauritius – Uwielbiana przez świat wyspa

Stając przed wyborem Seszele czy Mauritius, powinniśmy uwzględnić pod uwagę obydwa kraje wyspiarskie. Położone niedaleko siebie, zadziwią każdego, kto oczekuje przeżycia unikatowe na skalę światową doświadczenia. Mauritius, będące niegdyś dawną kolonią brytyjską, dzisiaj jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych na świecie. Struktura wyspy Mauritius zaskakuje białymi od piasku plażami, strzelistymi szczytami gór, a także wulkanicznymi jeziorami, rzadko spotykanymi na rajskich wyspach.

6.   Ganga Talao – Święte jezioro hinduistów

W samym sercu Mauritius, ponad pół kilometra nad poziomem morza znajduje się najświętsze dla lokalnych hinduistów miejsce kultu, jezioro wulkaniczne Ganga Talao. Wokoło jeziora wybudowao ogromnych rozmiarów kompleks świątynny, w którym co roku odbywają się święta związane z hinduizmem. Dzięki pracy hinduskich pielgrzymów, podróżnicy z odległych regionów świata mogą odwiedzić stojący pośrodku tropikalnej wyspy 33 metrowy posąg Sziwy.

Wyspiarski Raj

Decydując się na podróż w kierunku Seszeli lub Mauritius powinniśmy pomyśleć nad odpowiednim rozplanowaniem podróży, przy którego realizacji może pomóc Logos Tour, mające wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów do tych egzotycznych, pełnych piękna miejsc.

Seszele i Mauritius, dwa przepiękne wyspiarskie państwa, zaoferują nam niezapomniane wrażenia związane z oceanem, począwszy od nurkowania, do odpoczywania na ciągle słonecznych plażach, kończąc na podróżach przez tropikalne lasy, pełne egzotycznych zwierząt i unikalnych na skalę światową miejsc.

seszeleczymauritius