Parkowanie przy lotnisku – o czym pamiętać?

To już normalne i nikogo nie dziwi, że korzystamy z komunikacji lotniczej, w różnych celach - zawodowych i prywatnych. Cenimy sobie najwyższą jakość obsługi lotniska, a do tego można zaliczyć możliwość parkowania w pobliżu portu lotniczego. Jak powinien prezentować się taki parking i jakie są sposoby, by taki znaleźć?

Parking lotniskowy powinien spełniać szereg wymagań, dzięki którym można go określić jako godny zainteresowania. Przede wszystkim powinien być blisko lotniska, gdyż wtedy łatwiej zaplanować podróż. Zmniejszamy ryzyko, że z różnych przyczyn nie zdążymy do odprawy. Jeśli zaś parking jest trochę dalej od portu lotniczego, to musimy się upewnić, czy zagwarantowany jest darmowy transfer na lotnisko i powrót. Sprawdźmy, czy autobusy kursują całą dobę, czy są zapewnione pewne udogodnienia, jak klimatyzacja.

Parking – nieważne, czy dalej, czy bliżej lotniska – musi być zawsze bezpieczny. Co przez to rozumiemy? Najważniejsze, aby był dobrze strzeżony, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko ewentualnej kradzieży lub uszkodzenia samochodu. Profesjonalny parking, na którym bez obaw można zostawić samochód, musi cechować się zastosowaniem najnowszych, niezawodnych procedur bezpieczeństwa. Należy przez to rozumieć monitoring i kontrolę wjazdu oraz wyjazdu z terenu parkingu, aby osoba postronna nie była w stanie wyjechać naszym samochodem.

Parking musi być perfekcyjnie zabezpieczony – ogrodzony i oświetlony. Najlepsze praktyki w tym zakresie to także całodobowy monitoring, jak i agencja ochrony, która kontroluje sytuacje i nie pozwala na działanie niezgodne z prawem. Mimo tych procedur bezpieczeństwa zawsze jest jakieś ryzyko, że coś się wydarzy, więc każdy parking musi mieć wykupione ubezpieczenia na wypadek niespodziewanych sytuacji – kradzieży czy szkód parkingowych. Takie działanie w zakresie bezpieczeństwa to nasz spokój w czasie podróży.

Jak jednak znaleźć właśnie taki parking, który będzie spełniał te wszystkie wymogi? Są dwa sposoby. Z jednej strony można po prostu przyjechać na lotnisko i skorzystać z parkingu, który oferuje lotnisko. Odradzamy jednak takie rozwiązanie, gdyż często te miejsca mają bardzo niski standard, a w niektórych przypadkach są daleko od terminala. Przykładem jest tu lotnisko Modlin, gdzie oficjalny parking długoterminowy oddalony jest aż o 3,1 (!) kilometra. Dość często więc korzystamy z tego rozwiązania, bo śpieszy nam się na lot i nie mamy czasu na inne warianty.

A można inaczej i tu właśnie polecana jest druga opcja – rezerwacja przez internet. Godna polecenia jest porównywarka www.parklot.pl, dzięki której znajdziemy parking, który spełnia najwyższe standardy. Za pomocą tej porównywarki uda nam się poznać inne lotniska, prywatne, na których dba się o klienta. Te możliwości sprawiają, że wybieramy taką opcję, jaka nas interesuje, co najważniejsze nie jesteśmy skazani na jeden wariant. Mamy do wyboru różne parkingi, w bardzo korzystnych cenach, przykładowo Warszawa Modlin – 7 dni od 36zł (więcej informacji pod linkiem: https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-modlin/) oraz Warszawa Okęcie – 7 dni od 67zł (więcej szczegółów pod adresem: https://www.parklot.pl/pl/parkingi-lotnisko-okecie/. Zawsze lepiej jak jest wybór, rezerwujmy więc wcześniej i miejmy pewność najlepszej oferty.

wizzair-1169707_1920