Odprawa online. Jak odprawić się online?

To zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób odprawy biletowej przed lotem. Niezorientowanym radzimy, jak to bezboleśnie przeprowadzić.

Po zakupie biletu w większości linii lotniczych na kilka, kilkanaście dni przed odlotem dostaniemy maila z informacją o możliwości odprawy online na stronie przewoźnika. Tak informacja zazwyczaj przychodzi do nas z właściwym linkiem do strony www.

By odprawić sie online, musimy wpisać imię i nazwisko pasażera oraz podać numer rezerwacji. Większość linii umożliwia nam także wybór miejsca w samolocie. Po odprawieniu sie online system zaproponuje nam wydruk karty pokładowej na drukarce lub/i wyśle nam kartę pokładową z tzw. QR kodem bądź kodem kreskowym na maila.

Na lotnisku, wyposażeni w wydrukowaną kartę lub smartfona udajemy się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa. Przy gejcie okazujemy do zeskanowania albo wydrukowana kartę, albo telefon z otwartym e-mailem wraz QR kodem.

Trzeba pamiętać, że odprawa online jest możliwa w określonym czasie przed wylotym. W większości linii możemy jej dokonać w okresie od dwóch tygdoni przed wylotem do kilku godzin przed odlotem. Uwaga! W tanich liniach odprawa online jest w zasadzie obowiązkowa – na stronie przewoźnika musimy wydrukować swoja karte pokładową. Jeśli tego nie zrobimy, koszt jej wydrukowania na lotnisku może sięgnąć nawet kilkuset złotych.

Poniżej znajdziecie bezpośrednie linki do odprawy online w największych liniach lotniczych wylatujących z Polski:

Odprawa online w LOT

Odprawa Online Ryanair

Odprawa Online Wizzair

Odprawa online Lufthansa

Odprawa Online Finnair

Odprawa Online Alitalia

Odprawa Online Air France

odprawa online