O czym należy wiedzieć, decydując się na samochód z wypożyczalni?

Podróż służbowa? Urlop w innym kraju? Flota samochodów służbowych w firmie? Okazuje się, że wiele, logistycznych problemów, które w tej sytuacji się pojawiają, można łatwo rozwiązać, wypożyczając samochód. Taka właśnie możliwość to obecnie nie tylko moda, ale coraz więcej korzyści dla klienta. O czym należy wiedzieć, decydując się na wynajem pojazdu?

Na jaki czas można wypożyczyć samochód?

Istnieją trzy możliwości wypożyczenia samochodu. Pierwsza z nich to wynajem krótkoterminowy, który może obejmować czas od jednego dnia do nawet miesiąca. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku podróży służbowychwyjazdów okolicznościowych, a nawet w sytuacji awarii prywatnego auta.

Ofertą skierowaną do małych i średnich firm jest wypożyczanie średnioterminowe. Wtedy można korzystać z pojazdu od miesiąca do nawet 2 lat. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm, których na początek działalności nie stać na zakup własnej floty pojazdów.

I wreszcie ostatnia możliwość – wynajem długoterminowy, co oznacza dla firmy korzystanie z auta od 2 do 5 lat, a w praktyce sprawdza się znacznie lepiej niż leasing.

W jaki sposób wypożyczyć auto?

Wypożyczenie auta wymaga minimum formalności. Najczęściej rezerwacja pojazdu odbywa się przez stronę wypożyczalni. Wystarczy wybrać auto, które nam odpowiada i wypełnić formularz. Można też zrobić to w siedzibie firmy lub za pośrednictwem biura obsługi klienta. W razie wątpliwości w kwestii wyboru konkretnego pojazdu z dostępnej floty zawsze można liczyć na pomoc konsultanta.

Jakie są korzyści z wypożyczenia auta?

Wypożyczenie auta to przede wszystkim korzyści, ponieważ oszczędzamy czas i pieniądze. Czas, gdyż dzięki wypożyczalni możemy dotrzeć szybko i bez zbędnych komplikacji w wybrane przez siebie miejsce. Natomiast pieniądze, ponieważ wypożyczone auto jest znacznie tańsze w eksploatacji. Klienta nie interesują awarie, usterki, czy wymiana części zamiennych w pojeździe. Poza tym nie musi się on martwić o opłaty związane z ubezpieczeniem samochodu. AC, OC, NNW firma wypożyczająca pojazdy bierze na siebie, aby zadbać o komfort psychiczny klienta.

Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej firm, które umożliwiają sprawne wypożyczenie samochodu np. wypożyczalnia samochodów Carfree. Przedsiębiorstwa te pomagają w wyborze pojazdu, są usytuowane w łatwo dostępnych miejscach, zwłaszcza w okolicy lotnisk, a tym samym znacznie ułatwiają życie prywatnym klientom oraz funkcjonowanie wielu firmom.

Car rent or sale. Rental agent giving automobile key to customer in the office.