Najłatwiejsze formy finansowania

Komu bank udzieli kredytu bez zaświadczeń? Najchętniej i najszybciej banki udzielają takich kredytów tylko własnym, stałym klientom, którzy regularnie przelewają na konto wynagrodzenia, lub dokonują innych wpłat – jednym słowem korzystają z usług banku. Ciekawe jest również to, że banki niechętnie pożyczają młodym, niedoświadczonym przedsiębiorcom. Zdecydowanie bardziej wiarygodni są klienci starsi i doświadczeni. Z drugiej strony, niektóre banki nie dają możliwości kredytowania dla osób starszych w wieku 65-70.

Najłatwiejsze formy finansowania

Niektóre banki mają w swojej ofercie kredyt dla firm bez zaświadczeń. Jednak taki kredyt nie jest przeznaczony dla każdego. Osoby posiadające jakiekolwiek niespłacone zobowiązania, które trafiły do rejestru baz dłużników, nie mają szans na ten rodzaj kredytu. W pierwszej kolejności należy dokonać spłaty ów zobowiązań, by oczyścić rejestry dłużnicze ze swojego nazwiska. Po tym, bądź co bądź, czasochłonnym procesie, można skierować swoje kroki do banku, gdzie z wypełnionym wnioskiem, możemy się ubiegać o kredyt bez zaświadczeń.

Jakie informacje należy zawrzeć w wniosku o kredyt?

Oświadczenie złożone w banku, wnioskujące o kredyt, nie wymaga od przedsiębiorców dodatkowych dokumentów, poświadczających wypłacalność, oraz zapewniających o stałym dochodzie firmy. Zamiast standardowych procedur, w tym przypadku wypełniamy specjalnie przeznaczone do tego dokumenty, w których składamy oświadczenie o zarobkach. Wpisując do oświadczenia informacje na temat finansów, musimy liczyć się z tym, że bank dokona weryfikacji naszych oświadczeń. Ważnym jest zatem, aby uzupełniając takie oświadczenie, dokonać tego w sposób rzetelny i przemyślany. Brak jakichkolwiek informacji będzie skutkował odmową instytucji bankowej. Skutek? Nasze pertraktacje z bankiem będą przedłużać się o kolejne dni. Kredyt bowiem, otrzymamy dopiero wówczas, gdy dokumenty oraz wnioski będą posiadały komplet informacji.

Jaką kwotę bank może pożyczyć?

Każdy bank ma własne warunki i inną umowę. Jednak w wielu przypadkach będzie to kwota od 10 000 do 150 000 złotych, bez żadnych dodatkowych zaświadczeń czy zabezpieczeń. Zawsze większą kwotę otrzyma przedsiębiorca, który korzystał z usług i produktów danego banku. Gdy dokonywane są regularne wpływy na konto firmowe, bank może udzielić nam szybkiego kredytu przez Internet – nawet w 15 minut. Będąc wiernym klientem i korzystając z usług banku regularnie przez wiele lat, przedsiębiorca może liczyć na jeszcze lepsze warunki, nie tylko wyższe kwoty, ale również i niższe oprocentowania opłat lub prowizji.

Na jaki okres można zaciągnąć kredyt?

Banki dla każdego przewidują długość spłaty do 10 lat. Przy bardzo dużych kwotach, bank może zaproponować rozłożenie spłaty, nawet na 25 lat. Z kolei jeśli przedsiębiorca przekroczył wiek 65 lat, bank zaproponuje rozłożenie kredytu na maksymalnie 5 lat. Dużym wyznacznikiem przy korzystaniu z kredytu w banku jest właśnie wiek. Dlatego należy się zapoznać jakim klientom banku (w zależności od wieku), przysługuje kredyt.

ib-600x400-kredyt-dla-firm-bez-zaswiadzcen-3