Lotniczy port gdański

Żyjemy szybciej, lotniska są coraz nas bliżej, samoloty częściej pojawiają się nad naszymi głowami. W Europie są już takie, z których co minutę startuje lub siada samolot z kilkuset pasażerami. Nasze linie lotnicze rywalizują ze światowymi: United Airlines, Southwest Airlines, American Airlines, Lufthansa. I z portami lotniczymi: w Atlancie, z londyńskimi Heathrow czy Gatwick.

Na pewno długo rywalizacja naszych portów nie będzie zauważalna, co jednak nie pomniejsza ich znaczenia, w tym portu lotniczego w Gdańsku Rębiechowie im. Lecha Wałęsy.

Gdańsk lotniskiem zapasowym Warszawy

Samoloty przywożą na gdańskie lotnisko pasażerów przede wszystkim do Trójmiasta, na Pomorze. Czeka na nich obsługa, m.in. ta dostępna na stronie: http://www.taniwynajemaut.pl/polska/gdansk/ Nie wszyscy lądujący w Gdańsku zatrzymują się na Pomorzu, wielu pasażerów podróżuje dalej, korzystając z ekspresowych pociągów odchodzących z Dworca Głównego PKP nad Motławą czy stacji autobusowych.

ZOBACZ WIDEO >>

Ruch pasażerów jest tym większy, bo gdański port lotniczy to zapasowe lotnisko dla warszawskiego Okęcia. Nieraz dla niektórych podróżnych jest nawet korzystniejsze lądowanie na północy kraju, wtedy chętnie biorą pod uwagę, że możliwy jest wynajem aut Gdańsk.

Obszary wpływów

Z Wysoczyny Kaszubskiej, na której powstało gdańskie lotnisko, prowadzi wiele szlaków komunikacyjnych w kilku kierunkach świata. Obsługuje regiony zachodnie, wschodnie i południowe. Ten fakt przyczynia się do jego popularności, co daje szansę na rozwój portu. A kiedy jeszcze uwzględni się, że stąd jest niedaleko na Bornholm czy do Szwecji – brzmi to optymistycznie dla ludzi interesu. Poza połączeniami krajowymi Gdańsk obsługuje także linie zagraniczne. Będzie ich przybywać nie tylko z uwagi na wzmożenie ruchu turystycznego, odlatujących zorganizowanych wycieczek do krajów nieraz bardzo odległych, egzotycznych, jak i przylatujących, co jest zrozumiałe z uwagi na atrakcje czekające turystów na Wybrzeżu. Miasto wiele też robi, by zainteresowanie nim nie osłabło wśród biznesmenów.

gdansk