Last minute – przepis na udane wakacje

Lato i towarzysząca mu wspaniała aura, to wprost wymarzona dla ciekawych świata pora roku. Tym bardziej, że biura podróży i touroperatorzy, zachęcają do podróżowania, niekiedy bardzo atrakcyjnymi cenowo i organizacyjnie ofertami. Wśród nich na plan pierwszy wysuwają się zdecydowanie, tak zwane ofert last-minute. Co to takiego i czy dla każdego? Jakie są ich zalety? I na jakie kierunki najlepiej się zdecydować?

Last-minute czyli sposób na urlop idealny

Jakie elementy składają się na tak zwany urlop idealny? Po pierwsze powinno być tanio. Po drugie w miarę komfortowo. I po trzecie z dala od utrapień dnia codziennego. Dla wielu z nas, pojęcie urlop idealny oznacza również możliwość dopasowania oferty pobytu ściśle do swoich potrzeb i upodobań, a te jak wiadomo, bywają bardzo zróżnicowane. Dla jednych będzie to błogie leniuchowanie na plaży czy basenie. Inni będą poszukiwali ofert gwarantujących aktywne spędzanie czasu wolnego w atrakcyjnej formie. Wszystkie te elementy, łącza w sobie oferty last minute. Oznaczają one bowiem:

- atrakcyjne ceny;
- pobyt w najlepszych i najmodniejszych miejscowościach wypoczynkowych: zarówno w Polsce, jak i za granicą;
- transport zarówno z lotniska, jak i lokalne przejazdy, rejsy czy przeloty;
- nocleg wraz z pełnym wyżywieniem;
- dostęp do szeregu ciekawych atrakcji;
- możliwość skorzystania z usług świadczonych przez hotel.

Niektórzy mogą się upierać, że oferty last minute, mają swoje wyraźne wady. Otóż nie możemy wybrać sobie tu ani miejsca noclegowego, ani terminu wyjazdu. Jednakże na obydwa te argumenty, należy spojrzeć z perspektywy ogromnej wygody i ułatwienia decyzji o wzięciu urlopu.

Wakacje last minute

Oferty last-minute obejmują dwa główne rodzaje wyjazdów. Pierwszy z nich to typowe wczasy z masą lokalnych atrakcji i pobytem w luksusowym hotelu, a niekiedy też ośrodku SPA. Takie wyjazdy mają typowo rekreacyjny charakter. Są przeznaczone dla osób nastawionych na przyjemny relaks. Najbardziej polecanymi kierunkami, a jednocześnie atrakcyjnymi cenowo są: skąpane w słońcu greckie wyspy – wiele ofert rozpoczyna się już od 400zł od osoby na 7 lub 10 dni, a także Egipt, Tunezja czy chętnie odwiedzany Cypr. Drugi typ to wycieczki objazdowe. Dają one możliwość zobaczenia i dotarcia do miejsc, niekiedy dość trudnodostępnych dla przeciętnego turysty. Adresatami tych ofert są osoby lubiące poznawać inne kraje, poprzez bliskie obcowanie z ich kulturą. Jedną z ciekawszych ofert, może być wycieczka do Etiopii, gdzie można na przykład zobaczyć na własne oczy najstarszy szkielet ludzki pochodzący sprzed 3,4 milionów lat czy też odbyć ekscytujący rejs po jeziorze Chamo, zamieszkiwanym przez krokodyle i hipopotamy. Inna równie atrakcyjna oferta, łącząca w sobie elementy rekreacji z poznawaniem to egzotyczne wakacje na Zanzibarze. Wyspa kusi z jednej strony rajskimi plażami wypełnionymi piaskiem o unikatowej konsystencji lekkiego pudru oraz szmaragdowymi wodami oceanu. Z drugiej zaś stanowi zaproszenie w egzotyczną podróż po najbardziej dzikich zakątkach tej części Afryki, jak i do ujrzenia na własne oczy najpiękniejszych – docenionych przez samo UNESCO – obiektów zabytkowych, jak na przykład Stone Town, wypełnione budowlami prezentującymi kulturę: afrykańską, arabską, indyjską i europejską.

Marzenia, nie zawsze do spełnienia…

Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie atrakcyjne i dość mocno spersonalizowane wakacje last minute. Na przeszkodzie stoi głównie pusty portfel. Nie musimy jednak w takiej sytuacji rezygnować ze swoich marzeń. Wystarczy, że sięgniemy po odpowiednie narzędzia pomocowe, jak na przykład pożyczki na 30 dni. To doskonałe rozwiązanie dosłownie dla każdego, a przy tym dość opłacalne, szczególnie gdy sięgamy po nie po raz pierwszy. Możemy bowiem wtedy skorzystać z atrakcyjnej oferty pierwszej chwilówki za 0zł. Taką możliwość daje nam m.in. VIVUS. Oferuje on też bardzo wygodną opcję przedłużenia spłaty pożyczki.

depositphotos_33703901_original