Kup walutę taniej niż w kantorze stacjonarnym

Spośród wszystkich sposobów na zakup waluty nadal bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kantory stacjonarne. Przez wiele osób są uważane za najbardziej opłacalne i najbezpieczniejsze rozwiązania w tej branży. Tak jednak nie jest, a obecnie oferta kantorów stacjonarnych jest bardzo kiepska. Rozwiązania dostępne w sieci pod względem opłacalności prezentują się znacznie lepiej i są znacznie bardziej warte zainteresowania. Dowiedz się zatem, co tak naprawdę za nimi przemawia i dlaczego to akurat z nich najlepiej korzystać.

Większa wygoda

Korzystanie z dostępnych w sieci kantorów internetowych oraz platform społecznościowej wymiany walut jest wygodniejsze, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie konto walutowe, komputer oraz dostęp do Internetu, aby dokonać przewalutowania swoich pieniędzy. To rozwiązanie nie ogranicza zatem również miejsca nabycia waluty. Możesz przewalutować pieniądze bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Atrakcyjniejsze kursy

Największą zaletą rozwiązań internetowych są jednak atrakcyjniejsze kursy. Wynika to z faktu, że spread walutowy w nich jest znacznie niższy. Kursy sprzedaży oraz kupna są zatem bardzo zbliżone do siebie, a w niektórych przypadkach nawet prawie identyczne. Sprawia to, że na każdej wymianie można zyskać naprawdę bardzo dużo. Tym samym, jak najbardziej warto zainteresować się tymi produktami.

Dwie drogi wymiany waluty w sieci

Jeżeli chodzi o przewalutowanie pieniędzy w sieci to istnieją dwie drogi. Jedną są kantory internetowe, a drugą platformy społecznościowej wymiany walut. Rozwiązania te są ze sobą bardzo często mylone, ale należy pamiętać, że tak naprawdę działają zupełnie inaczej.

Kantory online, tak samo jak te stacjonarne, świadczą wymianę w formie firma-klient. Dlatego też występuje w nich spread walutowy, który średnio dla branży wynosi 1%. W przypadku kantorów stacjonarnych waha się natomiast w okolicy 5%.

Społecznościową wymianę najlepiej wyjaśnić na przykładzie największego serwisu z tej branży, czyli: https://www.walutomat.pl/ Zasada działania platformy polega na tym, że wystawiają w niej swoje oferty osoby, które chcą zakupić walutę oraz osoby, które chcą ją sprzedać. Serwis jest natomiast tylko pośrednikiem pomiędzy nimi. Sam nie ustala kursów walut, ani nie wpływa na propozycje użytkowników. Przekłada się to na fakt, że często kursy sprzedaży i kupna nie różnią się od siebie. Z Walutomatu korzysta już ponad 200 tysięcy klientów, dzięki czemu wszystkie najpopularniejsze waluty są stale dostępne w serwisie. Wymieniając walutę w ten sposób będziesz zatem w stanie naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić.

Podsumowanie

Łatwo zatem zauważyć, że kupno waluty taniej niż w kantorze stacjonarnym jest bardzo proste i jak najbardziej możliwe. Wystarczy jedynie postawić na rozwiązania dostępne w sieci. Zachęcamy do wymiany społecznościowej, ponieważ w naszej opinii jest ona korzystniejsza, ale kantory online również prezentują się ciekawie. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

International money