Jak najlepiej płacić za granicą?

Od zagranicznych wyjazdów, bez względu na to, czy podróżujemy w celach zawodowych, czy wypoczynkowych, oczekujemy przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa, również w kwestiach finansowych. Regulowanie różnego rodzaju należności za granicą może odbywać się przy pomocy gotówki, jak również szeroko rozpowszechnionych w dzisiejszych czasach kart płatniczych. Z której metody najlepiej korzystać, kiedy udajemy się na zagraniczne […]

Od zagranicznych wyjazdów, bez względu na to, czy podróżujemy w celach zawodowych, czy wypoczynkowych, oczekujemy przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa, również w kwestiach finansowych. Regulowanie różnego rodzaju należności za granicą może odbywać się przy pomocy gotówki, jak również szeroko rozpowszechnionych w dzisiejszych czasach kart płatniczych. Z której metody najlepiej korzystać, kiedy udajemy się na zagraniczne wojaże?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Bez względu na to, dokąd się wybieramy, zawsze warto mieć przy sobie zarówno kartę kredytową, jak również pewną sumę pieniędzy w docelowej walucie, noszonych najlepiej oddzielnie. „Mimo iż obecnie na całym świecie płatności kartą kredytową są powszechne, to jednak życie jest nieprzewidywalne i możemy znaleźć się w sytuacji, w której transakcja bezgotówkowa okaże się niemożliwa, a w danym miejscu nie będzie bankomatu akceptującego naszą kartę” – przekonuje ekspert bankowy.

Wymieniając naszą rodzimą walutę w kantorze, należy pamiętać o tym, że najmniejszą stratę na przewalutowaniu przyniesie zakup euro, dolarów, funtów brytyjskich lub franków szwajcarskich – te bez problemu wymienimy w każdym miejscu na świecie. Dokonując jednak tego na miejscu w Polsce, narażamy się na dość wysokie marże, które czynią transakcję skrajnie nieopłacalną, nawet jeśli korzystamy z najlepszej karty kredytowej na rynku.

Wybierz rozwiązanie dostosowane do potrzeb

W poszukiwaniu najlepszej karty kredytowej na zagraniczne podróże warto zwrócić uwagę na duży wybór kart debetowych i kredytowych w Vanquis Banku. Oferuje on jeden z najlepszych produktów bankowych tego typu w Polsce wydawany w bezpiecznym systemie VISA. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze zabezpieczenia przed kradzieżą prędzej czy później przegrają z ludzkim roztargnieniem i brakiem czujności. Dlatego zabierając kartę kredytową za granicę, musimy zadbać o to, aby każda transakcja bezgotówkowa odbywała się za naszą autoryzacją. W przypadku braku mobilnego terminala płatniczego, na przykład w restauracji, zawsze żądajmy od kelnera obecności przy dokonywaniu płatności. Ponadto pilnujmy, aby nikt nie podejrzał kodu PIN do naszej karty, kiedy korzystamy z bankomatu lub robimy zakupy w sklepie – klawiaturę numeryczną najlepiej przysłonić ręką. Poza tym należy również zapisać w telefonie numery kontaktowe na infolinię banku, który wydał kartę – pozwoli to na szybkie jej zastrzeżenie w wypadku kradzieży.

Family at the airport