Gdańsk 3. najpopularniejszym lotniskiem w Polsce

Warszawski port lotniczy Okęcie im. Fryderyka Chopina nie ma sobie równych w całym kraju. Jest to jednak centralny port lotniczy, obsługujący podróżnych nawet z najdalszych zakątków świata. Inne lokalne porty lotnicze są mniejsze, ale i tak mogą pochwalić się nawet kilkoma milionami obsłużonych pasażerów. Między innymi jest to port lotniczy im. Lecha Wałęsy Gdańsk-Rębiechowo.

Lotnisko Trójmiasta

W województwie pomorskim mieszkańcy i turyści mogą korzystać ze znakomicie zlokalizowanego i skomunikowanego z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem lotniska. To międzynarodowy port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, noszący imię polskiego noblisty – Lecha Wałęsy. Lotnisko to położone jest w gdańskiej dzielnicy Matarnia, w odległości 10 km od ścisłego centrum Gdańska oraz Sopotu. Nieco dalej do lotniska jest z centrum Gdyni – około 23 km. Port znajduje się jednocześnie obok trójmiejskiej obwodnicy, co zwiększa możliwości dotarcia do niego samochodem lub transportem zbiorowym.

Jeśli podróżni przyjeżdżają na lotnisko własnym samochodem, dobrym rozwiązaniem będzie parking. Lotnisko Gdańsk ma wokół terminali wiele parkingów, które przyjmują klientów indywidualnych. Interparking Gdańsk jest tego najlepszym dowodem. Dysponuje wieloma strefami i położony jest bezpośrednio przy lotnisku. Dlatego po pozostawieniu na nim swojego auta podróżni bez trudu dotrą do właściwych terminali – zarówno jeśli sami chcą gdzieś lecieć, jak i wówczas, gdy oczekują na swoich bliskich.

Duży port lotniczy

Pod względem liczby obsłużonych podróżnych w 2018 roku gdańskie lotnisko uplasowało się na trzecim miejscu spośród wszystkich portów lotniczych w Polsce, zaraz za Warszawą i Krakowem. Nie udało się co prawda przekroczyć magicznej granicy 5 mln podróżnych, ale i tak lotnisko Gdańsk może mieć powody do zadowolenia. Opublikowano informację, że odprawiło ono 4 mln 980 tys. 647 osób, czyli o 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej podróżnych lotnisko Gdańsk obsłużyło w sierpniu 2018 roku.

 

parking-lot-910074_1280