Dom w górach – idealne miejsce na wypoczynek

Góry nasze góry, hej! Amatorzy rodzimych plenerów, wielbiciele karpackich krajobrazów nie zamieniliby urlopu w Muszynie, Rytrze, Krynicy czy Piwnicznej Zdroju na żadne egzotyczne albo alpejskie kurorty. Trzeba przyznać, że miłośnicy polskich gór wykazują swoisty lokalny patriotyzm. Jest on jak najbardziej uzasadniony, jeśli spojrzymy na atrakcje turystyczne, bogactwo szlaków i piękno krajobrazów, które znajdziemy np. w Beskidzie Sądeckim.

Cenimy uroki Beskidu

Jest to bez wątpienia prawdziwa perła na turystycznej mapie Polski. Region wybierany przez turystów praktycznie o każdej porze roku, na długie urlopy i krótkie wypady weekendowe. Przez amatorów aktywnego wypoczynku, przez rodziny z małymi dziećmi seniorów i rozbawioną młodzież. Jak magnes działają zarówno malownicze plenery przełomu rzecznego Popradu, jak i liczne wyciągi i stoki narciarskie. Przyjeżdżają tu amatorzy pieszych wypraw, szlaków rowerowych i konnych, a także zwolennicy ciszy, spokoju i relaksu na łonie natury. Znajdziemy tu również ujęcia wód mineralnych oraz związane z nimi wsie i miejscowości uzdrowiskowe. Takie jak Krynica i Piwniczna Zdrój, Rytro czy Muszyna.

Piwniczna Zdrój – wypoczynek dla każdego

Piwniczna Zdrój to miejsce szczególnie ulubione przez turystów. Mamy tu bowiem jak najbardziej oczywiste atrakcje „górskie”, poszukiwane szczególnie zimą, czyli stacje narciarskie, wyciągi, szkółki i serwisy narciarskie. Ale Piwniczna to przede wszystkim góry – Poprad i widoki, o których słusznie mówi się, że zapierają dech w piersiach. To ponad 280 kilometrów tras dla piechurów, rowerzystów i miłośników jazdy konnej. Można śmiało powiedzieć, że Piwniczna Zdrój to „dla każdego coś dobrego”. Ścieżki zdrowia w Parku Zdrojowym i znakomicie przygotowane ośrodki narciarskie w Suchej Dolinie. Lokalne szczyty takie jak Eliaszówka, Niemcowa czy Kicarz oraz relaks u źródeł wód mineralnych w najbliższej okolicy. Mamy tu Muzeum Regionalne dla zwolenników przyjemnego z pożytecznym – nauki i wypoczynku oraz skatepark dla młodzieży, którą rozpiera energia.

Dlaczego warto wynająć dom w górach

Oczywiście tak atrakcyjna miejscowość to również bardzo rozbudowane zaplecze noclegowe – gdzieś tych wszystkich gości trzeba przecież podjąć! Mamy tu praktycznie wszystko – komfortowe, luksusowe hotele i pensjonaty, ośrodki wczasowe, sanatorium, kwatery prywatne i kameralne domki do wynajęcia. Dla wielu osób ta ostatnia opcja to jest właśnie to, co „tygrysy lubią najbardziej”. Dlaczego właśnie dom w górach w stylu http://domzwidokiem.com/ to wariant tak często wybierany przez turystów? Niewątpliwie na pierwszy plan wśród licznych atutów, wysuwa się fakt, że dom do wynajęcia to prywatność i swoboda. A tego potrzebujemy szczególnie po miesiącach spędzonych w kieracie obowiązków, w biurach, wśród ludzi, z którymi łączą nas tylko wspólne obowiązki. Wynajmując dom w górach z rodziną, z przyjaciółmi albo w pojedynkę, dowolnie dysponujemy czasem i przestrzenią. Nie bez znaczenia są również pejzaże, okolice. Czy może być coś wspanialszego niż widok na góry, Poprad zaraz po przebudzeniu…?

Beskidzkie widoki za oknem

Jest w Piwnicznej taki dom, który nie bez powodu nazywa się Dom z Widokiem. Z każdego okna i z imponującego tarasu możemy tu podziwiać okolice – góry, zieleń latem, śnieżną biel zimą. Cisza, spokój, bez miejskiego zgiełku, a jednocześnie z tzw. centrum w pobliżu.

Dom w górach zbudowany z bali, swojski, tradycyjny, ale w pełni i nowocześnie wyposażony to znakomite miejsce na relaks i naładowanie akumulatorów, idealny dla miłośników nart, pieszych wypraw. W takim domu można spędzić rodzinny urlop i niezapomniane wakacje w gronie przyjaciół. Mówi się, że mamy tu niezłe widoki – i na Poprad i na udany wypoczynek.

bieszczady-1002436_1280