Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne? My już wiemy

Stoisz przed decyzją o zakupie polisy turystycznej, ale nie wiesz, którą wybrać? Razem z ekspertami z Comperia.pl podpowiadamy co powinno znaleźć się w ogólnych warunkach ubezpieczenia i obalamy popularny mit na temat podstawowych gwarancji proponowanych przez biura turystyczne.

Polisa ubezpieczeniowa polisie nierówna

Sprawdź sumę ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia jest podstawowym kryterium, które powinieneś wziąć pod uwagę podpisując polisę ochronną. Pamiętaj, że o ile wybierasz się w podróż po Europie jej wartość może mieć wartość ok. 100-150 tys. złotych, to koszty hospitalizacji w krajach egzotycznych mogą być nawet dwukrotnie wyższe.

Przyjmuje się, że polisa turystyczna:

  • do kraju europejskiego powinna mieć wartość do 100 – 200 tys. złotych,
  • do kraju egzotycznego powinna mieć wartość 250 – 400 tys. złotych.

Należy zaznaczyć, że ubezpieczenie jakie proponują w kosztach wycieczki same biura turystyczne ma jąwartość nie większą niż ok. 30 do 40 tys. złotych *.

–        Polisy proponowane przez biura nie zawierają także OC, czyli ochrony przez odpowiedzialnością cywilną turysty w razie wyrządzenia szkody, np. uszkodzenia sprzętu wodnego – czytamy w raporcie ubezpieczeń turystycznych na www.comperia.pl.

Chcesz uprawiać sporty ekstremalne na wakacjach?

Pamiętaj, że standardowa polisa ubezpieczeniowa nie pokrywa kosztów udzielenia pomocy (hospitalizacji i transportu, jeśli zajdzie taka konieczność), jeśli ulegniesz wypadkowi podczas wspinaczki wysokogórskiej, nurkowania ekstremalnego, jazdy rowerem w górach, lotem na paralotni oraz wielu innych.

Sprawdź, co twój ubezpieczyciel rozumie pod podjęciem tzw. sportów podwyższonego ryzyka w OWU.

W umowie szukaj wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela

Kilkukrotnie przejrzyj dokładnie wszystkie wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Powinieneś wiedzieć, że lista okoliczności w jakich towarzystwo nie wypłaci ci odszkodowania bywa bardzo obszerna i dotyczy m.in. kobiet ciężarnych oraz osób wykonujących czynności zawodowe podczas podróży.

dominikana