Co łączy ubezpieczenie turystyczne i alkohol?

W ostatnim czasie hitem ubezpieczenia turystycznego jest klauzula alkoholowa. Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów leczenia i wypłacenie świadczeń również w sytuacjach, kiedy znajdowaliśmy się pod wpływem alkoholu. Dowiedz się więcej na temat klauzuli alkoholowej!

Ubezpieczenie turystyczne i alkohol – jak to działa?

Pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym, które wpadło na pomysł włączenia do swojej oferty klauzuli alkoholowej, było Allianz. Ubezpieczyciel za dopłatą o wartości maksymalnie 30% ceny standardowej polisy zaoferował swoim klientom rozszerzenie standardowego ubezpieczenia turystycznego.

Jak się okazało – oferta towarzystwa ubezpieczeniowego cieszy się dużą popularnością. Klauzula alkoholowa weszła w życie niespełna rok temu, a wykupiło ją już 30 tys. osób i jak podają pracownicy towarzystwa ubezpieczeniowego – chętnych wciąż przybywa.

Ubezpieczenie turystyczne i alkohol – kiedy możesz je wykupić?

Rozszerzenie polisy o klauzulę alkoholową jest dostępne w przypadku kosztów leczenia i assistance oraz ubezpieczenia NNW. Nie jest dostępna natomiast w odniesieniu do ubezpieczenia OC. Nie zadziała więc kiedy na przykład ucierpimy w wypadku samochodowym, który spowodujemy, będąc pod wpływem alkoholu.

Ubezpieczenie turystyczne i alkohol – kiedy nie zadziała?

Klauzula alkoholowa nie działa również w przypadku osobowych polis odpowiedzialności cywilnej – czyli osoba pod wpływem alkoholu nie dostanie odszkodowania, jeśli kogoś pobije lub uszkodzi jakiś przedmiot. Jak mówi Piotr Ruszowski – dyrektor sprzedaży marketingu w Mondial Assistance: szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu na osobach lub rzeczach, tak jak w przypadku standardowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego – nie są pokrywane w sytuacji, jeśli towarzyszył im alkohol.

Popularność klauzuli alkoholowej świadczy o coraz większej świadomości Polaków na temat wyłączeń od ubezpieczeń. Klienci towarzystw ubezpieczeniowych mając ich świadomość, chcą się ubezpieczać w coraz większym zakresie.

Ubezpieczenie turystyczne i alkohol – dla kogo?

Polisami z klauzulą alkoholowa najbardziej interesują się turyści wybierający się na urlop z biurami podróży, szczególnie tymi, którzy decydują się na wykupienie wycieczki all inclusive.

leave-1522005_1920