City Break. Kilka praktycznych wskazówek

Długie wyjazdy urlopowe nie są już tak popularne jak kiedyś. Pojawił się nowy trend w turystyce, który wzbudza zainteresowanie coraz większej grupy osób. To City Break, czyli krótkie, ale niezwykle intensywne wyjazdy, głownie weekendowe. Te zorganizowane dostępne są w ofertach wielu biur podróży. Przeglądając ofertę biura Matimpex przekonamy się, że z organizacji wycieczek weekendowych można uczynić specjalizację. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią nam wyjazdy typu City Break.

Zrezygnuj z bagażu!

Na weekendową wycieczkę wcale nie potrzebujemy zbyt wielu rzeczy. Dlatego dobrym pomysłem jest ograniczenie się do bagażu podręcznego. Można w ten sposób zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Bo taki jest koszt bagażu rejestrowanego. Powinniśmy wiedzieć, że standardowy wymiar dopuszczanego przez większość linii lotniczych bagażu podręcznego to 55 x 40 x 20 cm. Dotyczy to również tanich linii lotniczych. Oczywiście u niektórych przewoźników możemy się spotkać z większymi obostrzeniami. Z kolei Norwegian czy Ryanair dają nam możliwość zabrania dodatkowo małej torebki w ramach bagażu podręcznego.

Kontrola lotniskowa bez zbędnych komplikacji

Przepisy bardzo dokładnie określają listę rzeczy, których nie wolno przewozić w bagażu podręcznych. Jeżeli nie chcemy kłopotów na lotnisku, nie pakujmy do bagażu podręcznego ostrych przedmiotów takich, jak nożyczki, scyzoryki lub pilniczki do paznokci. Uważajmy również zabierając w podróż płyny. Pamiętajmy, że do kategorii tej zalicza się także błyszczyki, kremy czy dezodoranty. Pojemność każdego płynu nie może przekraczać 100 ml. Utrudnienia podczas kontroli będziemy mieli również wtedy, gdy spakujemy kosmetyki do bagażu „luzem”. Wszystkie powinny być bowiem spakowane do jednej przezroczystej i zamykanej torby.

Co warto zabrać na krótki wyjazd?

Decydując się na City Breakkoniecznie zabierzmy ze sobą „nerkę”. Spokojnie! Nie chodzi o dodatkowy narząd, a specjalna torebkę, w której możemy bezpiecznie przechowywać pieniądze. Jest ona zapinana w pasie i umieszczona z przodu. Dzięki temu mamy swobodny dostęp do pieniędzy lub dokumentów, a jednocześnie mamy je cały czas pod kontrolą. Do takiej torebki możemy również wrzucić telefon.

Ponieważ zazwyczaj jesteśmy mocno urządzeni od różnego rodzaju gadżetów elektronicznych, warto pomyśleć o zabraniu na wyjazd przenośnego, zapasowego akumulatora, dzięki któremu doładujemy smartfon lub table, bez względu na warunki. Wybierając się na Wyspy Brytyjskie trzeba również pomyśleć o adapterze, który pozwoli nam podłączyć telefon, tablet, czytnik książek elektronicznych.

I jeszcze jeden przedmiot bez którego trudno się obyć w trakcie krótkich wypadów. To lekki, czyli ważący ok. 100 g. ręcznik szybkoschnący. Jego ogromną zaletą jest to, że doskonale wchłania wodę. Nie musimy też długo czekać, aby spakować go do plecaka czy walizki.

Na koniec coś, beż czego weekendowy wyjazd City Breaknie ma w ogóle sensu. Dobry humor oraz chęć poznawania nowych miejsc i ludzi

dollarphotoclub_79070219-1