Atrakcyjne zimowe wyjazdy last minute – czy warto wziąć na nie pożyczkę i jakiej wysokości?

Zima to okres, który wiąże się z możliwością aktywnego wypoczynku i korzystania z uroków sportów zimowych. Wiele osób chętnie wyjeżdża w tym czasie na narty lub ma w planie wybrać ofertę zimowiska dla dzieci. Tego typu wyjazdy wymagają wcześniejszego uwzględnienia w budżecie.

Co zrobić, kiedy pojawi się atrakcyjna oferta last minute i brak jest czasu zorganizowanie dodatkowych środków finansowych na pokrycie zimowych wczasów? Wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka bez wychodzenia z domu.

Zimowy wyjazd last minute – czy nieplanowane wydatki są obciążeniem dla budżetu?

Nieplanowane wydatki są zawsze obciążeniem dla domowego budżetu. Niestety zdarzają się sytuacje, w których trudno ich uniknąć, np. zepsuty samochód czy konieczność wymiany sprzętu AGD. Skoro jednak w przeciętnym gospodarstwie domowym pieniądze w pierwszej kolejności wydaje są na konieczne naprawy i zakupy, czy należy sobie z tego tytułu odmawiać również przyjemności? Okres zimowej przerwy świątecznej, a następnie ferii jest okazją do wyjazdów. W ofercie wielu biur podróży można trafić na tzw. propozycję last minute. Zwykle jest to oferta, która wymaga podjęcia szybkiej decyzji o wyjeździe. Mimo że bywa bardzo atrakcyjna finansowo, to nie została uwzględniona w regularnym budżecie, stąd też często jedyną możliwością sfinansowania zimowych wczasów jest szybka pożyczka.

Na rynku dostępnych jest wiele ofert dodatkowego dofinansowania, które można spłacić jednorazowo, bądź w dogodnych ratach. Zawsze należy wybrać rozwiązanie dopasowane do własnych możliwości. Pożyczki online są nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia  spełnianie planów wyjazdowych, gdy nie jest to możliwe przy korzystaniu tylko z regularnego budżetu.

W jakiej wysokości wziąć pożyczkę na wyjazd last minute?

Przy planowaniu wyjazdu (niezależnie czy jest to wypoczynek letni czy zimowy) budżet powinien uwzględniać nie tylko sam koszt wycieczki, ale także wydatki dodatkowe. Są to nie tylko koszty ubezpieczenia czy zakupu lub wypożyczenia odpowiedniego sprzętu np. nart, deski snowboardowej, ale także wydatki, które zostaną poniesione na posiłki w restauracjach, karnety na stoki narciarskie czy koszty instruktora. Należy pamiętać, że tego rodzaju wyjazdy nie zdarzają się często i chociaż z pewnością nie można być zbyt rozrzutnym, to jednak należy się przede wszystkim korzystać z dostępnych możliwości. Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi czy ze znajomymi, z pewnością nie jeden raz przyjdzie ochota na wieczór w parku wodnym czy wizytę w hotelowym SPA. Wakacje nie zdarzają się często i z tą myślą należy wnioskować o kwotę pożyczki.

Pożyczka chwilówka czy raty?

Z pewnością przed podjęciem decyzji należy w przybliżeniu dokonać kilku obliczeń i określić maksymalny limit, jaki zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd last minute. Jeśli jest możliwość częściowego finansowania ferii z bieżących przychodów, należy uwzględnić to w rozliczeniu i o tę kwotę pomniejszyć wniosek pożyczkowy. Jeśli nie ma żadnych oszczędności, pożyczka musi pokryć pełną kwotę i uwzględnić dodatkową rezerwę na nieplanowane wydatki. W ten sposób określamy potrzebną kwotę. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie czasu zaciągnięcia zadłużenia i wybór najlepszej formy spłaty. Jeśli po przyjeździe z wakacji nie ma szans na dodatkowy dochód, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest rozbicie należności na nieobciążające domowego budżetu, wygodne raty, które oferuje pożyczkodawca.

ski-lift-1201084_1920