Czy można wnieść laptopa na pokład samolotu?

Przed podróżą samolotem wiele osób zastanawia się, jakie przedmioty można wnieść na pokład. Najlepszym sposobem na rozwianie ewentualnych wątpliwości jest przejrzenie informacji na stronie konkretnego przewoźnika. Poszczególne linie lotnicze posługują się indywidualnymi regulaminami, które są oczywiście zgodne z przepisami prawa, ale mogą różnić się pod względem detali. Czy na pokład samolotu można wnieść urządzenia elektroniczne? Czy można zabrać ze sobą laptopa?

Laptop, smartfon lub tablet to urządzenia, które bez problemu można zabrać ze sobą w podróż. Coraz częściej nie wyobrażamy sobie odbywania wycieczek bez nowoczesnych technologii. Możliwość szybkiego zrobienia zdjęcia lub wrzucenia informacji do sieci powoduje, że niemal nie rozstajemy się z telefonami oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Laptopy to sprzęt, który często zabiera się ze sobą na różnego typu wyjazdy – zarówno na te biznesowe, jak i na wczasy. Na pokład samolotu można będzie wnieść laptopa w ramach bagażu podręcznego.

Bagaż podręczny musi mieścić się w standardach wytyczonych przez linie lotnicze. Istotny jest jego wymiar oraz waga. Jeśli zamierzamy zabrać ze sobą laptop na pokład samolotu, warto zastanowić się nad tym, czy posiadamy odpowiedni plecak lub torbę, które spełnią wymogi odnośnie bagażu podręcznego. W sklepach można znaleźć szereg toreb i plecaków, które mają dokładnie takie wymiary, by mieścić się w przepisowych gabarytach bagażu podręcznego – to istotne i kluczowe szczególnie wówczas, gdy podróżujemy tanimi liniami lotniczymi, a bagaż podręczny stanowi nasz jedyny ekwipunek.

Przy wyborze torby lub plecaka należy zastanowić się jaki laptop musi zmieścić się do środka. Czy będzie to kompaktowy sprzęt, czy jeden z laptopów panoramicznych. Laptopa można wnieść na pokład samolotu i warto mieć go przy sobie. To ogranicza ryzyko utraty urządzenia na wypadek zagubienia bagażu rejestrowanego.

Eksperci morele.net polecają korzystanie z kompaktowych modeli laptopów podczas podróży. Dobrą alternatywą może być także tablet z dopinaną klawiaturą. Jeśli wybieramy się na wyjazd, warto przyjrzeć się ofercie urządzeń mobilnych – może to czas na zmianę wysłużonego laptopa na ultrabooka albo na kompaktowy tablet?

Tablet w podróży może być niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jest znacznie mniejszy od laptopa, oferuje możliwość korzystania z licznych programów i aplikacji. Jeśli wybierzemy model z dopinaną klawiaturą, można będzie za jego pomocą wygodnie pisać. Niestety nie w każdym przypadku będzie to dobre rozwiązanie. Podróże biznesowe często wymagają zabierania laptopa ze sobą – w urządzeniu mogą znajdować się specjalistyczne programy, projekty i dokumenty, które po prostu trzeba mieć pod ręką. Wówczas warto dobrać odpowiednią torbę lub plecak, która pomieści nie tylko laptopa, ale także inne przedmioty, które chcemy mieć przy sobie na pokładzie samolotu. Przed wyprawą warto jeszcze upewnić się, czy wybrane linie lotnicze dopuszczają możliwość wniesienia na pokład wszystkich przedmiotów, które chcemy spakować, by nie okazało się, że część z nich będziemy musieli przepakować lub pozostawić na lotnisku.

879532_5_f