Jak dojechać z lotniska we Frankfurcie do centrum

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem to największe niemieckie lotnisko. Obsługuje rocznie prawie 58 mln pasażerów, obsługując ponad 264 kierunków do 113 krajów, co czyni je 3 największym lotniskiem w europie i 11 na świecie.

Lotnisko we Frankfurcie posiada on 3 terminale, z których Terminal 3, usytuowany niedaleko terminalu 1 jest przeznaczony dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą Lufthansy.
Terminal 1 Lotniska we Frankfurcie jest najstarszy i największy, podzielony na strefy A, B, C i Z oraz trzy poziomy. Otwarta w 2012 roku nowa część terminalu zwana Pier A-Plus dedykowana jest dla połączeń Lufthansy i członków Star Alliance. Terminal 2 podzielony jest na strefy D i E i przeznaczony jest głównie dla linii należących do sojuszu Oneworld. Między terminalami pasażerowie mogą przemieszczać się za pomocą wygodnej kolejki, czas przejazdu około 2 minut, z częstotliwością przejazdów co 2-3 minuty, lub też za pomocą autobusów.

Jak dojechać z lotniska we Frankfurcie do centrum miasta pociągiem.

Najszybszym sposobem dotarcia do centrum miasta z lotniska we Frankfurcie jest przejazd koleją S-Bahn, z terminala 1 linią S9 lub S8. Wejście na stację znajduje się w części A i B skąd z lotniska we Frankfurcie do stacji w centrum miasta – Frankfurt Taunusanlage, Frankfurt Hauptwache or Frankfurt Konstablerwache – można dojechać w ciągu 14 minut, cena biletu 4,1 euro.

Jak dojechać z lotniska we Frankfurcie do centrum miasta autobusem

Połączenia autobusowe umożliwiają podróż do centrum miasta ze wszystkich terminali. Podróż z lotniska we Frankfurcie zajmuje około 30 minut, bilety można zakupić natomiast u kierowcy lub w automatach.

Frankfurt

Lokalizacja lotniska