Jak dojechać z lotniska w Kopenhadze – Kastrup do centrum

Lotnisko znajduje się na wyspie Amager, w odległości ok. 8 km (5 mil) w kierunku południowo-wschodnim od centrum Kopenhagi i 24 km (15 mil) na zachód od centrum miasta Malmö, po drugiej stronie mostu Oresund.

Jest to największe lotnisko w krajach skandynawskich i jedno z najstarszych międzynarodowych portów lotniczych w Europie. Lotnisko w Kopenhadze jest główną bazą dla takich linii lotniczych jak Scandinavian Airlines, Cimber Sterling, Thomas Cook Airlines Scandinavia i Norwegian Air Shuttle. Lotnisko Kopenhaga-Kastrup składa się z czterech terminali. Terminal 1 jest przeznaczony do obsługi wszystkich lotów krajowych. W terminalach 2 i 3 odbywa się obsługa lotów międzynarodowych (zarówno Schengen i non-Schengen). Najnowszy terminal CPH Go otwarty 31 października 2010r. jest dedykowany przewoźnikom typu low cost. Bezpłatny autobus kursuje co 10 minut pomiędzy Terminalami – czas podróży pomiędzy Terminalem 1 i 3 to ok. 5 min. Autobus kursuje co 10 minut, między godziną 4:30 a 23:18, w nocy zaś co 20 minut, również w weekendy.

Jak dojechać z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum Kopenhagi metrem

W Terminalu 3 zlokalizowana jest końcowa stacja żółtej linii metra (M2) o nazwie Lufthavnen. Metro kursuje co 4-6 minut w ciągu dnia i w godzinach wieczornych, natomiast w nocy w 15-20 minutowych odstępach czasowych. Podróż metrem z lotniska do stacji Nørreport Stadion, znajdującej się w centrum Kopenhagi, trwa ok. 15 minut.Bilety można zakupić na stacji metra, w biurze DSB (Duńskich Kolei Państwowych) znajdującym się w Terminalu 3 lub w automatach. Należy pamiętać, że automaty biletowe nie akceptują banknotów, tylko monety i karty płatnicze/kredytowe.

Jak dojechać z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum Kopenhagi pociągiem

Stacja kolejowa znajduje się w podziemiach Terminala 3, do której można się dostać korzystając z wind lub schodów ruchomych. Bilety są dostępne w kasie DSB (Duńskich Kolei Państwowych) znajdującym się w Terminalu 3 lub w automatach usytuowanych na stacji.

Jak dojechać z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum Kopenhagi autobusem

Lotnisko obsługuje kilka linii autobusowych, kursujących do Kopenhagi i okolicznych miejscowości, a także do Szwecji. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalami 2 i 3. Szczegółowe informacje na temat komunikacji autobusowej dostępne są na stronie lotniska http://www.cph.dk/CPH/UK/MAIN/Parking+and+Transport/By+Bus.htm

Jak dojechać z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum Kopenhagi samochodem

W niewielkiej odległości od lotniska przebiega autostrada E20. Dojazd samochodem z lotniska do centrum Kopenhagi zajmuje około 25 minut.

Kopenhaga

Lokalizacja lotniska