Jak dojechać z lotniska w Genewie do centrum

Lotnisko w Genewie jest drugim co do wielkości lotniskiem Szwajcarii, rocznie obsługuje prawie 14 mln pasażerów. Lotnisko Genewa położone jest około 4 km od miasta, jednak na terminale można dostać się także z terytorium francuskiego, pasażerowie podróżujący z/do Francji nie muszą nawet przechodzić kontroli celnej, pod warunkiem iż nie opuszczają francuskiej części lotniska.

Lotnisko w Genewie jest głównym hubem tanich linii lotniczych EasyJet, a także mniejszych linii lotniczych Darwin Airline, oferujących przeloty między innymi do Włoch, Francji, Hiszpanii i Luxemburga. Lotnisko podzielone jest na dwa terminale, Terminal 1, nazywany także głównym, obsługuje większość samolotów przylatujących na lotnisko w Genewie. Terminal 2 przyjmuje samoloty w sezonie zimowym, w czasie zwiększonej częstotliwości lotów czarterowych.

Jak dojechać z lotniska w Genewie do centrum

Najwygodniejszym sposobem podróży z lotniska w Genewie do centrum miasta jest pociąg. Przejazd trwa zaledwie 6 minut, a pociągi kursują co 15 minut. Ponadto pasażerowie przylatujący na lotnisko w Genewie w hali przylotów mogą pobrać w maszynie bezpłatny bilet, który pozwala na korzystanie z publicznego transportu Unireso. Ważność biletu – 80 minut, obejmuje połączenia nie tylko pociągiem a także autobusami.

Genewa

Lokalizacja lotniska