Jak dojechać z lotniska Schipol w Amsterdamie do centrum Amsterdamu

Lotnisko Schipol to największe holenderskie lotnisko. Obsługuje rocznie blisko 50 mln pasażerów i zajmuje 4 miejsce w Europie pod tym wzgęldem. Lotnisko Schipol posiada on 1 terminal podzielony na 3 hale.

Lotnisko Schipol jest głównym hubem dla holenderskich linii lotniczych KLM, jak również linii lotniczych Martinair i Transavia, jest także bazą europejską bazą amerykańskich linii lotniczych Delta Air Lines. W przypadku lotniska Schipol zastosowano koncepcję lotniska pod jednym dachem, skąd tylko jeden terminal podzielony na trzy hale, między którymi można porószać się swobodnie, bez potrzeby przechodzenia kontroli celnej, która obowiązuje jedynie przy zmianie strefy Schengen na nie-Schengen.

Jak dojechać z lotniska Schipol do Amsterdamu pociągiem

Stacja kolejowa Schipol znajduje się bezpośrednio pod terminalem lotniskiem, bezpośredni pociąg do centrum miasta odjeżdża najczęściej z peronu numer 3. Bilety zakupić można w automatycznych maszynach (3.90 euro) lub też w kasie (4.40 euro). Czas podróży do Amsterdam Central Stadion to około 20 minut, pociągi kursują co 15 minut w godzinach szczytu, i raz na godzinę w godzinach nocnych.

Jak dojechać z lotniska Schipol do Amsterdamu autobusem

Z lotniska Schipol do centrum miasta można udać się także autobusem, lokalna linia 197 kursuje co 15 minut i w ciągu około 30 minut można dotrzeć do przystanków Museumplein i Leidseplein w centrum Amsterdamu, koszt przejazdu 2.38 euro.

Amsterdam tranquil canal scene, Holland

Lokalizacja lotniska