Jak dojechać z lotniska Punta Cana do centrum

Lotnisko Punta Cana jest najważniejszym lotniskiem, Dominikany, obsługuje rocznie 48% wszystkich samolotów przylatujących do kraju. W szczytach sezonu przyjmuje ponad 250 lotów tygodniowo, z czego około 65 są to rejsy międzynarodowe.

Lotnisko Punta Cana składa się z dwóch terminali do obsługi pasażerskiej, terminal 1 przeznaczony do lotów międzynarodowych, terminal 3 obsługujący połączenia krajowe, a także prywatne samoloty, terminal 2 przeznaczony jest natomiast dla lotów typu VIP. Samo lotnisko jest dosyć urokliwe – cały dach zrobiony jest z ciętych liści palmowych. Terminale lotniska nie są klimatyzowane, znajdziemy w nich kilka barów szybkiej obsługi, m.in. Burger Kinga.

Jak dojechać z lotniska w Punta Cana do centrum

Transport publiczny w zasadzie na Dominikanie nie istnieje, więc z lotniska w Punta Cana dotarcie do centrum autobusem jest prawie niemożliwe. Większość osób niemających zbiorowego transportu z lotniska (autobusy hotelowe, autobusy biur podróży) jest skazana na drogie taksówki lub wypożyczalnie samochodów: Avis, Hertz and Dollar.
Większość pasażerów przylatujących na Lotnisko Punta Cana ma już wynajęty transport, który zabiera ich do rozsianych na przestrzeni 80 kilometrów wybrzeża atlantyckiego hoteli.

Punta Cana

Lokalizacja lotniska