Jak dojechać z lotniska w Monachium do centrum

Lotniska im. Franza Josefa Straussa w Monachium jest drugim największym portem lotniczym Niemiec, zaraz po Frankfurcie. Położone jest około 28,5 km na północny wschód od Monachium. Każdego roku obsługuje ponad 38 mln pasażerów, co czynie je 7 lotniskiem Europy.

Lotnisko im. Franza Josefa Straussa w Monachium składa się z dwóch terminali i tzw. Munich Airport Center (MAC), które łączy oba terminale. Jest hubem niemieckich linii lotniczych Lufthansa, a także innych członków Star Alliance. Terminal 1 podzielony jest na 5 modułów A,B,C,D,E. Hala F, położona niedaleko Terminalu 2, przeznaczona jest dla wszystkich przewoźników, których rejsy wymagają wzmożonych procedur bezpieczeństwa – np. przeloty do Izraela. Pozostałe części terminala 1 obsługują pasażerów podróżujących liniami nie zrzeszonymi w Star Alliance, a także linie Condor i Germanwings. Terminal 2 lotniska im. Franza Josefa Straussa w Monachium nie jest podzielony na oddzielne moduły.

Jak dojechać z lotniska w Monachium do centrum pociągiem

Stacja kolejowa znajduje się w tunelu pod lotniskiem im. Franza Josefa Straussa, skąd linią S-Bahn S1 lub S8 w ciągu 40 minut można dojechać do stacji Hauptbahnhof w centrum Monachium. Pociągi odjeżdżają co około 10 minut, koszt biletu euro10.00.

Jak dojechać z z lotniska w Monachium do centrum autobusem

Pasażerowie lądujący na lotnisku im. Franza Josefa Straussa mogą także wybrać autobusy lotniskowe Lufthansy, które odjeżdżają co 20 minut i w ciągu około 35 minut dają możlwiość dotarcia do stacjami Hauptbahnhof Nordfriedhof w Monachium. Bilety można zakupić u kierowcy, koszt 10.50euro.

 

 

Monachium

Lokalizacja lotniska

4 godziny w


    Fatal error: Uncaught Exception: Image file not found: https://businesstraveller.pl/wp-content/uploads/2019/11/Clydeside_Distillery_20180305_013_banner-150x90.jpg in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php:193 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(172): ThumbBase->triggerError('Image file not ...') #1 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(110): ThumbBase->fileExistsAndReadable() #2 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/GdThumb.inc.php(96): ThumbBase->__construct('https://busines...', false) #3 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbLib.inc.php(127): GdThumb->__construct('https://busines...', Array, false) #4 in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php on line 193