Jak dojechać z lotniska Heathrow w Londynie do centrum

Lotnisko Heathrow to największe lotnisko w Wielkiej Brytanii. Obsługuje rocznie prawie 68 milionów pasażerów i pod względem liczby obsługiwanych pasażerów zajmuje trzecie miejsce na świecie, biorąc pod uwagę liczbę operacji lotniczych zajmuje trzecie miejsce w Europie zaraz za lotniskami w Paryżu i Frankfurcie.

Lotnisko Heathrow znajduje się około 24 kilometrów od centrum Londynu, i ma 5 terminali. Terminal 5 lotniska Heathrow, dedykowany dla wyłącznej obsługi pasażerów British Airways i Iberii, stanowi kompleks trzech budynków A, B, i C. Terminal 2 jest w obecnej chwili w trakcie budowy, która ma się zakończyć w 2014 roku, ma być przeznaczony dla linii lotniczych z sojuszu Star Alliance. Terminal 3 obsługuje gównie linie sojuszu Oneworld, stanowi także europejski hub linii Air Kanada, American Airlines i Virgin Atlantic. Terminal 3 przystosowywany jest dla obsługi pasażerów podróżujących z liniami Sky Team, natomiast terminal 1 ma zostać zamknięty i zburzony dla rozbudowy terminalu 2.

Jak dojechać z lotniska Heathrow do Londynu pociągiem

Najwygodniejszą formą dotarcia z lotniska Heathrow do centrum Londynu jest przejazd pociągiem Heathrow Express, który bezpośrednim połączeniem dociera w ciągu 15 minut do stacji Paddington. Podróż trwa zaledwie 15-21 minut, a stacje kolejowe znajdują się przy Terminalu 5 i Terminalu 1 i 3, koszt 20 funtów.

Jak dojechać z lotniska Heathrow do Londynu metrem

Innym wygodnym i często wybieranym rozwiązaniem przez pasażerów jest metro, linia Piccadily. Czas podróży jest nieco dłuższy, dotarcie do centralnego Londynu zajmuje około 40-50 minut, cena biletu około 5 funtów.

Londyn

Lokalizacja lotniska

4 godziny w


    Fatal error: Uncaught Exception: Image file not found: https://businesstraveller.pl/wp-content/uploads/2019/11/Clydeside_Distillery_20180305_013_banner-150x90.jpg in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php:193 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(172): ThumbBase->triggerError('Image file not ...') #1 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php(110): ThumbBase->fileExistsAndReadable() #2 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/GdThumb.inc.php(96): ThumbBase->__construct('https://busines...', false) #3 /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbLib.inc.php(127): GdThumb->__construct('https://busines...', Array, false) #4 in /home/klient.dhosting.pl/royalowe4/centrumlotow.pl/public_html/wp-content/plugins/rss-image-widget/phpthumb/ThumbBase.inc.php on line 193